Новина з категорії: Інформація

Доходи від здавання в оренду нерухомого майна

Якщо протягом 2015 року платником податків отримано дохід від здавання в оренду нерухомого майна іншій фізичній особі, то такому платнику необхідно подати до органу фіскальної служби за місцем реєстрації декларацію про майновий стан і доходи.

Доходи від здавання в оренду нерухомого майна

Відповідно до п.п.170.1.5 п.170.1 ст.170 Податкового кодексу України, якщо орендар є фізичною особою, що не є суб’єктом господарювання, особою, відповідальною за нарахування та сплату (перерахування) податку до бюджету, є платник податку – орендодавець. При цьому такий орендодавець самостійно нараховує та сплачує податок до бюджету у встановлені для квартального звітного (податкового) періоду – 40 календарних днів після останнього дня такого звітного (податкового) кварталу сума отриманого доходу, сума сплаченого протягом звітного податкового року податку та податкового зобов’язання за результатами такого року відображаються у річній податковій декларації.

Оскільки податкове зобов’язання такого платника податку визначається за результатами звітного податкового року, а у платника податку відсутні документально підтверджені відомості щодо отриманого місячного оподатковуваного доходу, то при розрахунку податку на доходи фізичних осіб застосовуються ставки податку, визначені п.167.1 ст.167 Податкового кодексу України до загального річного оподатковуваного доходу. Водночас податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб у декларації відображаються без урахування податку, сплаченого протягом року за відповідний звітний період.

Окрім цього, відповідно до п.16¹ підрозділу 10 розділу XX Перехідних положень Податкового кодексу України з доходів, отриманих в Україні, сплачується військовий збір за ставкою 1,5%.

Приклад:
Протягом 2015 року платником податків отримано дохід від здавання в оренду житлового будинку іншій фізичній особі на загальну суму 60000 гривень.

Оскільки отриманий дохід перевищує 12180 грн, то ПДФО розраховуємо наступним чином:
((60000 грн – 12180 грн) × 20%) + (12180 грн × 15%) = 11391 гривень.
Розрахована сума податку на доходи фізичних осіб зазначається у графі 6 рядку 10.3 декларації.
Розрахована сума військового збору становить 60000 × 1,5% = 900 грн і зазначається у графі 7 рядку 10.3 декларації.

Глухівська ОДПІ ГУ ДФС у Сумській області

Поділитися в соціальних мережах:

Знайшли помилку у статті? Виділіть слово/кілька слів та натисніть Ctrl+Enter

Схожі новини

  • #1
  • 15 марта 2016 13:33
  • Автор: kerol
Здавайте і сплачуйте податки до бюджету. Ваш шановний мер буде додавати за них собі зарплатню. Та не лише собі а й пані Єскіной треба. Демішева та Павленко теж охочі. Хто там ще охочий ... а ви сплачуйте податки. 
В місті ні доріг нормальних, ні освітлення, ні роботи на худий кінець - нічого з обіцяного нема і не буде. А ви і далі дурні поповнюйте бюджети... поки ваші мізки промиті мермішелевим лайном. 
Розвернеться і поїде далі гастролювати, а роботи як не було зроблено так і не буде. 
  • #2
  • 15 марта 2016 18:54
  • Автор: han
Про дороги, работу и освещение лучше у своих хозяев спроси. Почему Бурлака этого всего не сделал за срок своего мерства ? Хватило ума только наворовать, а потом плюнуть всем глуховчанам в лицо. Смотрите лохи сколько я у вас наворовал.