Новина з категорії: Новини / Новини з відео

Мистецький подарунок для глухівчан

Перша субота квітня ознаменувалась для глухівчан помітним культурним явищем: прекрасним концертом у міському будинку культури, котрий подарували шанувальникам високого мистецтва двоє видатних бельгійських солістів - Тон Фрет (флейта) і Вероніка Ільченко (фортепіано). Їхня програма «Музика Першої світової війни», яку вони представили глухівчанам, складалася з двох частин: у першому відділі солісти виконали твори Клода Дебюссі – Карла Ленскі, Джордже Енеску, Жожефа Йонгена, а в другому відділі прозвучали твори Роберта Шумана, Зігфріда Карла-Елерта, Бела Барток – Пола Арма.

Концерт проходив з великим успіхом, а під бурхливі оплески вдячних слухачів музикантам вручали букети квітів. Віртуозною була гра на фортепіано Вероніки Ільченко, а у виконанні Тона Фрета його флейта була справді чарівною, вона ніби увібрала в себе музику небесних сфер … Виступ музикантів такого рівня – це справжній подарунок для нашого міста. Варто тільки заглянути у послужний список митців – Тон Фрет є професором класу флейти та камерної музики в Королівській консерваторії міста Л`єж, та професором у консерваторії м. Левен (Бельгія), та камерної музики в центрі вищої музичної освіти у місті Діжон (Франція), а Вероніка Ільченко після закінчення Уральської державної консерваторії ім. М. Мусорського відшліфовувала свою майстерність, навчаючись у Жана Мікеля в Королівській консерваторіі в Брюселі і у Ріана де Ваала в Королівській консерваторії в Гаазі.

З 2000 року Вероніка проживає в Брюселі, багато виступає з сольними концертами у Бельгії та за кордоном.
Відрадно, що концерт, котрий організував фонд «Фундації спадщини Терещенків» був наповнений музикою в пам`ять про минулі трагедії, а також як знак вшанування жертв і особистої мужності українців, для яких війна стала знову щоденною реальністю. Позитивні емоції у слухачів викликало виконання дуетом «Мелодії» українського композитора Мирослава Скорика. Наступного дня артисти захотіли познайомитись з м. Глуховом, його історичними та культурними пам`ятками. Вони відвідали глухівські храми, школу мистецтв ім. М. Березовського, з історією котрої їх познайомила директор О. О. Сакун, та краєзнавчий музей, в якому екскурсію для гостей провела екскурсовод О. В. Онопрієнко.

Микола Захарченко, Микола Гурець.



Поділитися в соціальних мережах:

Знайшли помилку у статті? Виділіть слово/кілька слів та натисніть Ctrl+Enter

Схожі новини

  • #1
  • 8 апреля 2016 13:43
  • Автор: холодний яр
Приголомшливо.
Дійсно : флейта - божественний інструмент .
В поєднанні з фортепіано музика , виконана віртуозно , лікує душу .
Дуже корисна ініціатива - такі концерти
  • #2
  • 8 апреля 2016 19:21
  • Автор: 5 копеек
Господин мермишель! Нехорошо опаздывать на такие мероприятия и заставлять ждать весь зал! Этим Вы показываете элементарное неуважение и к артистам, и к зрителям! Ну, не Киев же, чтоб в пробках стоять...
  • #3
  • 8 апреля 2016 19:25
  • Автор: han
Цитата: 5 копеек
Господин мермишель! Нехорошо опаздывать на такие мероприятия и заставлять ждать весь зал! Этим Вы показываете элементарное неуважение и к артистам, и к зрителям! Ну, не Киев же, чтоб в пробках стоять...

А шо, таки опоздал? Ай-ай-ай. Так скоро и на джип себе начнет воровать