Новость из категории: Новости

Верховна Рада підтримала курс України на ЄС і НАТО: при голосуванні знову «відзначився» Андрій Деркач

Сьогодні Верховна Рада ухвалила закон «Про внесення змін до Конституції України (щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору)». За відповідне рішення проголосували 334 народні депутати за мінімально необхідних 300. Документом вносяться зміни до Конституції України, якими закріплюється: незворотність стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору.

Водночас із Перехідних положень Конституції виключається пункт, який передбачає використання наявних військових баз на території України для тимчасового перебування іноземних військових формувань на умовах оренди відповідно до міжнародних договорів. Тепер у Преамбулі Конституції буде закріплено формулювання щодо європейської ідентичності українського народу і незворотності європейського та євроатлантичного курсу України. Законом також до статті 102 Конституції додається формулювання: "Президент України є гарантом реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору".
 
Водночас Верховна Рада визначатиме засади реалізації, а уряд забезпечуватиме реалізацію стратегічного курсу України на набуття повноправного членства в ЄС і НАТО. Закон набуває чинності з дня, наступного за днем його опублікування. Серед нардепів від Сумщини п’ятеро були «за» - Олег Медуниця, Олександр Сугоняко, Ігор Молоток, Микола Лаврик та Владислав Бухарєв. Знову «відзначився» Андрій Деркач, який не голосував, хоч і був присутній під час голосування.
 
www.sumy.today


Поделиться в соцсетях:

Нашли ошибку в статье ? Выделите слово/несколько слов и нажмите Ctrl+Enter

Похожие новости