Данина пам’яті визволителям
28 жовтня відзначається День визволення України від німецько – фашистських загарбників. В цьому році святкуємо вже його 75 річницю. Свято визволення було започатковано Указом Ющенка, 20 жовтня 2009 року. Звідтоді наприкінці місяця, вже традиційно, вшановують тих, хто поклав свої життя за Україну в боротьбі з Гітлером, та поминають згублених окупантами українців. Тут варто згадати, що під час війни з фашистами протягом 1941–1945 років на теренах України відбулася низка грандіозних битв: починаючи від вражаючих уяву «котлів» на початку війни, з оточенням цілих радянських фронтів – таких, наприклад, як Південно – Західний, на чолі з генералом Кирпоносом, закінчуючи не менш гучними перемогами, тепер вже над нацистами: на Дніпрі, по ходу Корсунь-Шевченківської, що тривала від 24 грудня 1943 р. до 17 лютого 1944 року та Львівсько-Сандомирської (13 липня – 29 серпня 1944) операцій.
Загалом воєнні дії під час Другої світової війни тривали на території України протягом 40 місяців. Звільнення України розпочалося ще у грудні 1942 року, під час Сталінградської битви – визволенням села Півнівка на Луганщині, а завершилося звільненням Ужгорода 27 жовтня 1944 року та виходом на сучасний кордон нашої Держави, за день по тому. За підрахунками істориків, у ході воєнних дій на території України загинуло близько трьох мільйонів радянських воїнів, понад два мільйони українців вивезли для примусової праці до Німеччини, цілком чи частково зруйновано понад 700 міст, 28 тисяч сіл, близько 10 мільйонів людей залишились без даху над головою, знищено понад 16 тисяч промислових підприємств.
За війну бойовими нагородами відзначено близько 2,5 млн. воїнів-українців.
Отже, 28 жовтня минуло рівно 75 років звідколи останнього фашистського загарбника вигнано з нашої землі. У Глухові цього дня, на одинадцяту, теж відзначили урочисту віху – мітингом – реквієм, хвилиною мовчання та покладанням квітів.
Вл. інф.
Поділитися в соціальних мережах:
Знайшли помилку у статті? Виділіть слово/кілька слів та натисніть Ctrl+Enter