Червоний мак як символ
Червоний мак – символ пам'яті жертв Першої світової війни, а згодом – жертв усіх військових та цивільних збройних конфліктів, починаючи із 1914 року. Як відомо, запропоновану Росією у 2005 році у якості символу Перемоги так звану «Георгієвську стрічку» останнім часом було остаточно дискредитовано та зганьблено використанням окупантами під час терористичних акцій та військової агресії.
Червоний мак – міжнародний символ, що, на відміну від смугастих стрічок, не несе жодного ідеологічного та політичного підтексту. В Україні його вперше використано на заходах, приурочених до річниці завершення Другої світової війни у 2014 році.
У березні 2015 року указом Президента України запроваджено День пам'яті та примирення, який відзначається 8 травня. У цей день, а також 9 травня 2016 року, коли відзначатиметься 71-річчя перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, квітка червоного «маку пам’яті» використовуватиметься з гаслом «Пам’ятаємо, перемагаємо».
Ідея використовувати червоний мак як символ пам'яті належить Моїні Майкл, викладачці Університету Джорджії, Сполучені Штати. У листопаді 1918 року під враженням від поеми Маккрея вона написала власний вірш «Ми збережемо Віру» (англ. "We Shall Keep the Faith"), де заприсяглася завжди носити червоний мак у пам'ять за загиблими. Після 1918 року Моїна Майкл займалася фінансовою підтримкою недієздатних ветеранів війни. Для того, щоб зібрати необхідні кошти, Майкл запропонувала продавати штучні маки із шовку.Після Першої світової війни маки стали символічно вважати кров’ю солдатів, загиблих на полі бою. Через кілька років після поховання убитих у Фландрії пустинні поля зацвіли сотнями тисяч червоних маків. Сьогодні в усьому світі мак вважається символом пам’яті про загиблих солдат у часи Першої та Другої світової війни.
Військовий комісар Глухівського об’єднаного міського військового комісаріату підполковник О.В.Хроль
Поділитися в соціальних мережах:
Знайшли помилку у статті? Виділіть слово/кілька слів та натисніть Ctrl+Enter