Новина з категорії: Статті

Газета «Кур'єр»: коштуємо місту вп’ятеро дешевше за «Народну Трибуну»

Нещодавно до Глухівської міської ради надійшов офіційний запит на отримання публічної інформації від депутата Алли Петрівни Рябухи.
Її, зокрема, турбувало, яким чином висвітлювалась діяльність Глухівської міської ради та її виконавчих органів в газеті «Кур’єр + ТРК Глухів», та конкретна сума, отримана виданням за ці послуги у 2019 році. Окремий пункт - чи проводилися торги щодо їх надання через електронну систему «Прозорро».

Відразу зауважу: наше видання працює відкрито, ми нічого не приховуємо! Минулого 2019 року офіційних матеріалів Глухівської міської ради надрукували на 49 тис. грн 09 грн. 95 коп. Публікували головним чином рішення та розпорядження міської влади, інформація про діяльність підрозділів міської ради, регуляторні акти, звіти, оголошення про виставлення на земельні торги комунальних земельних ділянок, повідомлення про конкурси на право оренди міського майна, рішення (інформацію) про глухівський бюджет і зміни до нього, тарифи на комунальні послуги, порядок сплати та пільги, оголошення про громадські слухання, загальні збори громадян, конкурси на заміщення вакантних посад у виконавчих органах, переліки святкових заходів тощо.
Зауважимо: обов’язок органів місцевого самоврядування інформувати про свою діяльність зазначено в чинному законодавстві, зокрема законі «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації». Там чітко прописано порядок фінансування засобів масової інформації по висвітленню діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування, котрі зобов'язані передбачати у своїх кошторисах витрати на висвітлення своєї діяльності засобами масової інформації.
Також:
У друкованих засобах масової інформації можуть публікуватися офіційні документи органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інша публічна інформація відповідно до законодавства і на засадах, передбачених укладеним між такими органами та редакціями друкованих засобів масової інформації договором.
{Стаття 22 в редакції Закону № 917-VIII від 24.12.2015}
Послуги на висвітлення офіційної інформації в газеті надавалися на законних підставах, згідно зі спеціальними угодами, як це передбачено законодавством.
Тепер щодо «Прозорро». Не проводити цю процедуру міська влада зважила за потрібне тому, що згідно з законом, використання електронної системи ProZorro стає обов’язковим для здійснення державних закупівель якщо одноразова вартість послуг перевищує 50 тисяч гривень (раніше поріг був від 200 тис. грн).
Варто зауважити, що наведені питання не дають спокою Рябусі ще з 2017 р. – навіть попри те, що вона перестала ходити на сесії міської ради. Схоже, «газетне» питання для неї набагато важливіше за її головну депутатську роботу: участь в сесійних засіданнях, обговорення важливих питань розвитку міста, вчасного прийняття соціальних програм, бюджету, і т. ін. Для Алли Рябухи, виходить, це так, дрібниці життя; головне – скільки грошей виділили "Кур'єру"!
Не обійшлося тут і без шоу на «Глухів Інфо», де з'явився матеріал про висвітлення офіційних матеріалів Глухівської міської ради. Якийсь анонімний автор закидає на адресу «Кур'єра», що там, мовляв: "поют” хвалебные оды о достижениях власти", з якогось дива виставляється на широкий загал факт номінування редактора видання М. Захарченка на звання «Професіонал року – 2015». Звісно, згадує і "Prozorro”, не усвідомлюючи, судя з його писанини, що це таке взагалі.

Тепер порівняємо, скільки витрачалось на висвітлення діяльності міської ради за каденції Юрія Бурлаки.

В одному зі своїх виступів на сесійному засіданні 2017 року той заявив наступне:
"Набагато простіше працювати відкрито, не за допомогою міської влади у фінансуванні, а коли влада буде надавати інформацію газеті без правок. От як дасть міський голова чи відділ внутрішньої політики для публікації газеті, ось так воно і буде і ніяк іначе, але за це треба заплатити кошти. Так ось якщо порахувати за рік, якщо б не 72 тисячі давали б газеті (насправді в 2011 – 15 рр. – 80 - 88 тис.грн. щороку – авт.), а всі публікації, які публікуються в газеті «Народна Трибуна» - офіційні публікації, ОФІЦІЙНІ, то ми б витратили з бюджету 227 тис 474 грн за рік. Є різниця? Є!"

Якщо взяти до відома рівень інфляції та знецінення грошей за цей час, переведемо на долар та порахуємо.
Далі проста арифметика: 72/8=9 тис. (10 – 11 тис $ - авт.) на рік, обходилось місту фінансування «Народної Трибуни». А на думці колишнього міського голови взагалі було б: 227 тисяч: 8 – майже 30 тис. $!
За нинішньої влади: 49 тис.грн.: 25 = 1 960$ – менше ніж 2 тисяч $ за публікації офіційних матеріалів у 2019 р. – уп’ятеро менше, ніж свого часу йшло на «НТ». Порівняння, згодьтеся, досить красномовне. Так що, шановний Юрій Олександрович, тут з вами можна погодитись, різниця, дійсно, є – але не на вашу користь.

Микола Захарченко



Поділитися в соціальних мережах:

Знайшли помилку у статті? Виділіть слово/кілька слів та натисніть Ctrl+Enter

Схожі новини