«Коронавірусні» шахрайства
Про них шостого квітня оповістив відділ комунікації поліції Сумської області. Так правоохоронці повідали, що зловмисники вигадали кілька схем: замовлення через Інтернет ліків від хвороби або супутніх медичних товарів, «волонтерську допомогу» в доставці продуктів, наданні фінансової допомоги для лікування начебто захворілих на коронавірус родичів тощо. Шахраї використовують будь-яку нагоду заволодіти чужими грошима. Зазвичай, люди найбільше переживають за життя та здоров’я своїх дітей, онуків, батьків. Тож аферисти-псевдомедики, телефонуючи громадянам, і пропонують переказати або передати гроші на їхнє «лікування» - при тому що вони цілком здорові.
Жертвами ще одного різновиду шахрайства - так званої доставки продуктів додому - стають головним чином похилі люди. Аферисти під личиною волонтерів збирають кошти для пільгового придбання продуктів пенсіонерам, і зникають безслідно.
А ось інтернет-шахраї вигадали щеплення та ліки «від коронавірусу», пропонуючи їх всім охочим, звичайно за умови стовідсоткової передплати, за, щонайменше 2 500 грн. Отримавши їх, звичайно ж обривають зв’язок. Таке трапляється і з замовленнями через Інтернет масок або інших подібних товарів. До речі, майже кожне друге оголошення в Інтернеті розміщується саме шахраями. І занадто заманлива пропозиція в оголошенні – перша ознака продавця «віртуального товару».
Звичайно, не слід впускати до свого помешкання незнайомців, особливо тепер, коли карантин і самоізоляція. Кожен такий «візитер» - потенційна загроза вашому життю та здоров’ю, оскільки за карантину медпрацівники не ходять по домівках з якимись пропозиціями.
Поліція радить народу бути уважними, і повідомляти на «102» про всі підозрілі автівки чи людей.
За інформацією МВС
Поділитися в соціальних мережах:
Знайшли помилку у статті? Виділіть слово/кілька слів та натисніть Ctrl+Enter