Новость из категории: Информация

Завдяки системам публічних закупівель Сумщина заощадила понад 1 млрд гривень

Так, за 2019 рік Сумська область заощадила 636 млн гривень, а за початок 2020 року– вже 401 млн гривень. Про це повідомила радник з питань муніципальних фінансів Сумського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» Ірина Алєєва. «Ця економія – різниця між сумою коштів, яку замовник планував витратити на закупівлю, і сумою, яку витратив по факту.
До появи системи ProZorro мова про економію від очікуваної вартості йшла не часто. Тому 1 мільярд гривень – це сума, яку могли б втратити платники податків Сумщини, якби не конкуренція на торгах», – коментує Ірина Алєєва. Загальна кількість торгів на ProZorro по області за півтора роки –більше 70 тисяч, одна тисяча замовників та 5,5 тисяч підприємств – постачальників. Щомісяця в системі з’являються 3-5 тисяч нових постачальників зі всієї країни. Щодня в системі ProZorro по всій країні оголошується близько 5 тисяч закупівель вартістю 2 млрд гривень. Там купують майже все: від серветок до послуг на ремонт доріг. Сайт prozorro.gov.uа дозволяє розглядати, що купують чиновники за гроші громадян. Чи то місцева влада організовує концерт, чи ремонтує парк, чи замовляє послуги харчування для школи – можна дізнатися всі деталі», – зазначає Ірина Алєєва. – Тобто сайт дає доступ до всіх документів, включно з договором і додатками. А це інформація і про працівників постачальника, специфікацію товару, зміни вартості, терміни поставок чи виконання робіт тощо».
 
Також ще один цікавий інструмент контролю за виділеними коштами та виконанням ремонтних робіт – інтерактивна карта «АНТИКОРУПЦІЙНА КАРТА РЕМОНТІВ», на якій зібрано всі ремонти багатоквартирних будинків, доріг, тротуарів, шкіл, садочків, бібліотек, спортмайданчиків тощо. Кожен житель області може знайти адресу ремонту, що має виконуватися, перевірити інформацію про ремонт і, в разі потреби, залишити скаргу, а також, якщо помічено на карті помилку, можна запропонувати її виправити.
 
За матеріалами Сумського регіонального офісу Програми «U-LEADз Європою»


Поделиться в соцсетях:

Нашли ошибку в статье ? Выделите слово/несколько слов и нажмите Ctrl+Enter

Похожие новости