Пам’ятникові Шевченку – бути
У середу, 4 травня, в актовій залі міськради відбулися збори демократично налаштованих глухівчан. Проводив їх керівник громадської організації «Наше місто» Володимир Троценко. На порядку денному було й питання щодо встановлення пам’ятника Тарасу Шевченку. Озвучувати його випала нагода депутату обласної ради Віктору Лисенку. Він, як відомо, вже декілька років, «пробиває» цю ідею, й, нарешті, дочекався слушного моменту:
Кобзар у центрі міста символізуватиме українське обличчя Глухова, й, разом з тим, засвідчить налаштованість нинішньої владної команди й патріотичних сил на конструктивну роботу. Після демонтажу бронзового Ілліча ми повинні продемонструвати, що в змозі не лише руйнувати, а й створювати щось нове.
Народний обранець коротко висвітлив суть головного(фінансового) боку справи. У мистецьких колах, куди він звертався, пропонували скульптуру вартістю 3,5 млн. грн. За нинішньої економічної ситуації відмобілізувати такі кошти, звичайно, неможливо. Утім, як з’ясувалося, можна виготовити пам’ятник Кобзареві за куди скромнішу суму – в межах 400 – 500 тис. грн. Віктор Іванович зазначив: готовий виділити 170 – 180 тисяч – з 200 тисяч, що видають депутатам обласного рівня для виконання повноважень. Цікаво, його колега – Марина Коняєва повідомила, що не може виділи значної суми для пам’ятника, оскільки розпланувала гроші на допомогу медичній, освітній сферам і представникам соціально незахищених верств.Де має стояти монумент Кобзареві Віктор Заїка, депутат міської ради: На мою думку, доцільно виокремити для місця під пам’ятник ділянку напроти головного входу до ЗОШ№3. На подвір’ї ж педуніверситету постане довженківський монумент. Таке розташування закарбованих у бронзі чи камені світочів українства має створитидуже символічний зв’язок, що дасть додаткове розуміння ролі й місця Глухова у вітчизняній історії.
Який вигляд повинен мати пам’ятник
Любов Колесникова, кандидат філософських наук, член оргкомітету:Не треба споруджувати п’ятиметровий монумент. Достатньо скромної, але якісної скульптурної композиції. І ще: за радянських часів було заведено втілювати Шевченка в образі такого собі немічного старигана. Але ж він більшу частину свого життя мав інший вигляд: був зовні привабливим, подобався жінкам. Хотілося б, аби глухівчани споглядали його саме таким.
Скільки реально коштуватиме
Ігор Маринченко, директор Дослідної станції Луб’яних культур: Від чотирьохсот тисяч до півмільйона – це, у кращому випадку, вартість однієї скульптури. А треба ще гідний постамент, майданчик, облаштувати навколишню територію. Гадаю, на все це знадобиться щонайменше мільйон гривень.
Тим не менш, і озвученої суми цілком вистачить, аби розпочати роботу. Вона включає й низку процедурних питань: узгодження з міською владою місця розміщення монументу, активне громадське обговорення, підготування документації. Цим має займатися оргкомітет, обраний у такому складі: Віктор Лисенко, Віктор Заїка, Любов Колесникова, Сергій Міщенко. Розпочато збір підписів під відповідним зверненням до міської ради, незабаром буде відкрито й рахунок для збирання коштів.
На зборах також йшлося про поглиблення співпраці демократичної громадськості з місцевими засобами масової інформації, та вироблення спільного стратегічного бачення розвитку Глухова, підтримку чинного міського голови тощо.
Андрій Коваленко
Поділитися в соціальних мережах:
Знайшли помилку у статті? Виділіть слово/кілька слів та натисніть Ctrl+Enter