Новина з категорії: Новини / Події

На Сумщині правоохоронцями проводяться заходи під умовною назвою "Мак"

Зважаючи на небезпеку, що становить для суспільства розповсюдження нарковмісних рослин, на території області правоохоронцями проводяться оперативно-профілактичні заходи під умовною назвою "Мак".

На Сумщині правоохоронцями проводяться заходи під умовною назвою

Операція розпочалась 23 травня та триватиме до кінця вересня. За цей час поліцейські особливу увагу приділятимуть виявленню і знищенню нелегальних посівів маку та конопель, перекриттю каналів надходження наркосировини до споживачів, проводитимуть профілактичну та роз’яснювальну роботу серед населення про те, що вирощувати рослини які є нарковмісними, заборонено.

Існує загроза підсівів зловмисниками нарковмісних рослин на присадибних ділянках людям похилого віку, на ділянки дачних або занедбаних будинків, де не має особливого догляду і часто-густо господарі навіть й не здогадуються про те, що на їхніх городах росте мак чи конопля. Тому поліція звертається до громадян бути пильними та уважно перевіряти свої присадибні ділянки, адже відповідальність, яку завбачливо на вас перекинули зловмисники, автоматично переходить на вас. В кращому разі можна відбутись адміністративним правопорушенням, в гіршому – відкриттям кримінального провадження.

Так, за вирощування до 10 стебел конопель чи 100 стебел маку Законодавством передбачена адміністративна відповідальність за ст.106-2 КУпАП «Незаконний посів або незаконне вирощування снотворного маку та конопель». Якщо ж ця кількість більше, кримінальної відповідальності за ст.310 КК України «Посів або вирощування снотворного маку чи конопель» не уникнути.  

Працівники поліції закликають громадян дотримуватися чинного законодавства та у разі виявлення посівів нарковмісних рослин повідомляти за телефоном 102.

Поділитися в соціальних мережах:

Знайшли помилку у статті? Виділіть слово/кілька слів та натисніть Ctrl+Enter

Схожі новини