Новость из категории: Информация

Уникайте лову рибу під проводами повітряних ліній електропередачі!

На Сумщині у розпалі риболовний сезон. Любителів риболовлі – цікавого і популярного виду дозвілля – доволі часто можна побачити на водоймах області за своїм улюбленим заняттям. Щоб риболовля була вдалою і лишила тільки приємні враження, слід неодмінно дотримуватися простих правил електробезпеки!

Пам’ятайте! Риболовля поблизу повітряних ліній електропередачі може призвести до трагічних наслідків через небезпеку ураження струмом. Тому закликаємо рибалок не легковажити і обов’язково дотримуватися Правил охорони електричних мереж, які забороняють риболовлю в межах охоронних зон повітряних і кабельних ліній, трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів та пристроїв.

 

Чому небезпечно рибалити поблизу ліній електропередачі?

 

Власне підвищена вологість поблизу водойм становить серйозну небезпеку для здоров’я і життя людини, адже ураження струмом можна отримати навіть при наближенні до проводів ліній електропередачі, не кажучи вже про дотик до них.

Крім того, риболовна вудочка є провідником струму. Її довжина може сягати 10 метрів, що перевищує відстань від землі до проводів ліній електропередачі. У населеній місцевості нормована відстань від проводів повітряної лінії електропередачі напругою 10 тисяч Вольт до поверхні землі становить 7 метрів і неуважний рибалка може з легкістю випадково «дотягнутися» вудкою до проводу ЛЕП і отримати смертельну травму.

Також небезпечно підіймати вудочку при переміщенні під лініями електропередачі. Нагадаємо, минулоріч у селі Шпилівка Сумського району від ураження струмом загинув чоловік. З’ясувалося, що він прямував до водойми з піднятою вверх довгою вудочкою, яка зачепила провід лінії електропередачі напругою 10 тисяч вольт. Струм пройшов по вудочці до постраждалого. При цьому енергетики перевірили саму лінію – всі габарити по її розміщенню в нормі, а причиною трагедії стало, на жаль, недотримання чоловіком правил електробезпеки.

Неприпустимо рибалити під час грози! По-перше, вудочка може притягнути удар блискавки, а, по-друге, провід ліній електропередачі, обірваний шквальними поривами вітру, може вразити людину струмом навіть на відстані 8 метрів.

Нагадуємо межі охоронних зон уздовж ліній електропередачі:

  • до дротів напругою до 1кВ – 2 метри;
  • до дротів напругою до 20 кВ – 10 метрів;
  • до дротів напругою до 35 кВ – 15 метрів;
  • до дротів напругою до 110 кВ – 20 метрів;
  • до дротів напругою 330 кВ – 30 метрів.

Сумський рибоохоронний патруль та АТ «Сумиобленерго» закликає дотримуватися правил електробезпеки під час риболовлі, в жодному разі не рибалити поблизу ліній електропередачі та звертати увагу на попереджувальні знаки, розміщені в місцях заборони риболовлі в охоронних зонах повітряних ліній електропередачі. На риболовлі будьте уважні самі та нагадуйте іншим рибалкам про небезпеку! Бережіть своє здоров’я і життя!

 
Сумський рибоохоронний патруль


Поделиться в соцсетях:

Нашли ошибку в статье ? Выделите слово/несколько слов и нажмите Ctrl+Enter

Похожие новости