Опалювальний сезон розпочнеться у звичний термін
Тобто десь з 15 жовтня. Таке припущення висловив у понеділок керівник теплорайону Микола КОЛОША. За його словами, середньодобова температура повітря надворі поки не сягнула + 8 за Цельсієм – тобто порогу, який передбачає запуск системи централізованого опалення. Зробити останнє можна, але за «дострокове» тепло споживачеві доведеться сплатити значно більше. Щодо ціни послуги, тариф для населення поки залишається на попередньому рівні. А ось бюджетним установам опалення обійдеться дорожче – зі врахуванням ПДВ та транспортування – близько 17 грн. Ще сутужніше доведеться бізнесу – зараз комерційним структурам пропонують газ по 23, 25, 34 грн. за «куб».Ось такі наслідки тягнуть за собою чи то ігри, чи - війна за надприбутки, розпочаті напередодні опалювального сезону в Європі російським «Газпромом».
Втім, Європа від Глухова далеко, в усіх розуміннях. Цього понеділка на апаратній нараді прозвучало, що теплорайон до опалювального сезону готовий. Міська голова Надія Вайло у цьому зв’язку акцентує на необхідності під’єднання до тепломережі дитячих садків і шкільних установ. Можливість суворої зими та ускладнень з постачанням «блакитного палива» також зміщують акцент готовності до опалювального сезону з функціональної спроможності теплопідприємства (та після низки капремонтів та переобладнання тепломережі чи не найкраща за останні роки) на зменшення втрат тепла у самих оселях, особливо багатоквартирному секторі. Саме це досліджувала напередодні опалювального сезону комісія на чолі з Олександром КРАСНОЩОКОМ. Той повідомив кореспонденту, що теплозберігання в багатьох багатоквартирних помешканнях залишає бажати кращого.
Ну й у Глухові існує чисельна категорія населення, для якої опалювальний сезон 2022 – 2021рр. триває вже щонайменше два тижні. Попри всі розмови про глобальне потепління осінь цього року розпочалася точно в термін, і ніяк не тішить теплом «бабиного літа». За таких умов у приватному секторі розпочали топити оселі раніше за звичні терміни, дровами та, де є така можливість - торфом. «Приватники» підготувалися до зими як завжди, але останніми тижнями торгівля дровами дещо пожвавилася. Справа в тому, що деревина, в т. ч. й паливна помітно зросла в ціні – до 5 – 6 тис. грн. за машину замість 2,6 – 4 тисяч влітку, і обіцяє зростати надалі. Тож завбачливі господарі закуповують собі паливо з лісу «про запас».
Вл. інф.
Поділитися в соціальних мережах:
Знайшли помилку у статті? Виділіть слово/кілька слів та натисніть Ctrl+Enter