Глухівські лікарі на передовій боротьби з COVID-19 + відеорепортаж з Глухівської лікарні
Медичний директор глухівської міської лікарні Віталій ГОРБАСЬОВ характеризує нинішню ситуацію з COVID-19 як безпрецедентно складну:
Керівниця глухівської міської лікарні Валентина БАРАХОВИЧ зазначає, що нинішня корона вірусна хвиля спровокувала справжній форс-мажор:
Від початку жовтня до середини листопада відділення прийняло майже 400 уражених COVID-19. На жаль, 57 з них врятувати не вдалося, поза всі технічні можливості та високий фаховий рівень глухівських медиків. Тут варто зазначити, що у Глухові немає жодних проблем ні з препаратами, ні з концентраторами, ні з киснем, який надає «Сумитехногаз – С». Без затримок надійшло і 3,4 млн. грн. від Національної служби здоров’я на забезпечення боротьби з пандемією. Отримується «гуманітарка».
А другий тиждень поспіль спостерігається і поступове зниження темпів захворюваності. На сьогодні у коронавірусному відділенні аж 18 вільних ліжок. Може пандемія йде на спад і в темному, похмурому коронавірусному тунелі з’явився отой самий обнадійливий промінчик? В. ГОРБАСЬОВ пов’язує уповільнення ковідної динаміки з циклічною природою розвитку популяцій вірусів, поперемінною зміною розростання й затухання. На його думку, нинішня відрадна тенденція може змінитися на геть протилежну вже у лютому наступного року. На заваді цьому може стати активна вакцинація. Нині її показник на Глухівщині перевищує 20%. А динаміка щеплень – за останні три тижні дає привід сподіватися, що до того часу наша громада виробить щось на кшталт колективного імунітету.
Все це, зауважимо, у перспективі. Її можна осягнути з керівного крісла або робочого місця журналіста, і навряд – в стінах лікувальної установи, що знаходиться, образно висловлюючись, на нульовій лінії боротьби з COVID-19. Одна з таких – відділення анестезіології та інтенсивної терапії. Тут займаються найвідповідальнішою справою – порятунком тих, над ким чатує смерть. Завідувач відділення – Володимир НІКІТЕНКО не розділяє оптимізму щодо сповільнення темпів пандемії:
Що реаніматологія – місце максимального зосередження заради боротьби за життя, усвідомлюєш у палатах, де лежать пацієнти, під'єднані до кисню. Стерильна чистота, медперсонал у захисних костюмах, відчужені обличчя людей під масками, мерехтіння моніторів з медичними показниками ніби переносять на грань буття і небуття. Перекинулися парою слів з медсестрою, яка тут від самого початку пандемії. Оксана КУЛІШ, повідомивши лише що сама перехворіла на ковід, розуміє відчуття підопічних, і потай молиться за кожного, щоб той вижив.
Тут, у лікарні, всі, за великим рахунком, живуть надією, і – роблять все від них залежне, щоб посунути пошесть якомога подалі від нас.
Микола Захарченко, Андрій Коваленко