Новость из категории: Статьи

Вчимося роздільному збиранню відходів

Розмови про бажання жити у Європі так і залишатимуться (що постійно доводить наша не надто оптимістична дійсність) розмовами, якщо не починати будувати Європу з себе, і , насамперед, відношення до довкілля. Однією з підвалин сучасної європейської цивілізації є, як відомо, дуже високі екологічні стандарти, в.т.ч. і сфері переробки сміття.

Як відомо, та побудована на принципі роздільного збирання твердих побутових відходів. У Глухові взялися освоювати цю практику, аби зробити перший реальний крок до сучасного цивілізаційного простору. Починають з наймолодших. Програма запровадження роздільного збирання побутового непотрібу, прийнята за ініціативою виконкому міської ради на останній сесії практично одноголосним рішенням депутатського корпусу, передбачає навчити сортуванню сміття насамперед школярів, у їхніх навчальних закладах. Звідтіля роздільне збирання має поширитися й у «доросле» середовище. Програма реалізовуватиметься протягом п`яти років – з нинішнього по 2020 р. У школах розміщуватимуться спеціальні контейнери для окремих видів відходів (скло, папір, пластик). Розсортоване - власне, вже не сміття, а новий ресурс, промислова сировина - реалізовуватиметься. Надходження від реалізації цього року мають скласти 20 тис. грн.., і поступово зростати – до 90 тис. грн. 2020 р. У таких самих масштабах влада заохочуватиме навчальні заклади. Зароблене спрямовуватимуть на освітні потреби.

Програмою передбачено й відповідна дослідницько – пошукової робота, інформаційно – агітаційні заходи, з запровадженням у навчальних закладах ще однієї програми – освіти для сталого розвитку. Загалом на привчання дітей до цивілізованого збирання відходів планується витратити за 5 років 745 тис. грн., з яких 410 тисяч – з міського бюджету.

Сергій Матющенко

Поделиться в соцсетях:

Нашли ошибку в статье ? Выделите слово/несколько слов и нажмите Ctrl+Enter
загрузка...
Нет комментариев к этой новости. Оставьте комментарий первым

Похожие новости

Только зарегистрированные пользователи могут оставлять комментарии. Пожалуйста зарегистрируйтесь или войдите в ваш аккаунт.
Авторизация с помощью соцсетей:
Авторизация с помощью Facebook Авторизация с помощью Google
загрузка...