Новина з категорії: Новини

Крок до цивілізації

Путивль зробив ще один крок, щоб наблизитись до цивілізованого суспільства: з січня цього року розпочався роздільний збір сміття. У місцях, відведених для збору сміття поруч із звичайними контейнерами з’явилися легкі сітчасті контейнери для пластикових пляшок. Зібрані пляшки сортують на 5 видів за кольором та вмістом рідини, яка там знаходилась, потім пресують у брикети.

Крок до цивілізації

Коли збереться певна кількість пресованої сировини, її планують відправити на один з переробних заводів (найближчі від нас є у Дніпропетровську та Запоріжжі). Там з вторинної сировини виготовляють пластикові відра та іншу продукцію. Ініціатором та виконавцем робіт є Путивльський ЖЕК. Всі роботи, пов’язані зі збором та переробкою пляшок, ЖЕК виконує самотужки, власними силами і коштами. Як повідомив головний інженер ЖЕКу Муха Анатолій Михайлович, громадяни поставилися до цього нововведення відповідально, сумлінно сортують сміття («чесно кажучи, очікували гіршого»), і внаслідок цього у місті значно поменшало пляшок, які б валялися на тротуарах та газонах.

Поки що це єдиний результат від сортувальних робіт. Якщо кількість переробленої сировини досягне певного обсягу (а влітку очікується збільшення кількості використаних пластикових пляшок з-під напоїв), тоді можна буде казати про рентабельність даної роботи та відкриття нових робочих місць.

Є і перешкоди: контейнери для пластикових пляшок спустошують особи без певного місця проживання, так звані бомжи. Вони мають якісь свої пункти збору цього виду сміття і разом із здачею скляних пляшок це єдине джерело їхнього існування. Тому з гуманних міркувань, щоб не лишати нещасних людей останньої копійки, ЖЕК «війну» з бомжами не веде, але з-за крадіжок сировини не може вийти на більш-менш пристойний рівень переробки. Така от несподівана «конкуренція». Звісно, що встановлення контейнерів для пластику значно полегшило життя бомжів: не треба ходити по місту, шукаючи пляшки: приходь і бери...

До пропозиції повісити замки на кришки контейнерів ЖЕК відноситься негативно. Тут вважають: те, що забороняється, навпаки, ще більше притягує зловмисників. Поки що ця проблема не вирішена. Життя, як завжди, розставить все на свої місця. А чистота у місті – це не єдиний плюс від сортувальних робіт. На сміттєвих полігонах зменшився обсяг сміття, отже, менше забруднюється навколишнє середовище. Таким чином, враховуючи те, що в Путивлі збирають використані батарейки (про це ми писали в «Кур’єрі» 03.05.2014 року), можна сказати, що окремий збір пластикових пляшок є ще одним кроком до цивілізованого відношення до природи, вироблення у споживачів екологічного мислення. Будемо сподіватися, що повне сортування сміття і його вторинна переробка – справа недалекого майбутнього.

Олена Долгая

Поділитися в соціальних мережах:

Знайшли помилку у статті? Виділіть слово/кілька слів та натисніть Ctrl+Enter

Схожі новини