Африканська чума свиней повертається
Минулого року в нашому регіоні вже було зафіксовано спалах африканської чуми свиней серед диких тварин. Цього разу небезпечна пошесть знову повертається – цього разу на домашні обійстя. У Шостці на приватному подвір’ї (ФОП, вул. 6 Гвардійської Дивізії) В. М. Бондаренка виявлено трьох загиблих свиней. При епізоотичному обстеженні виникла підозра щодо африканської чуми свиней. Після проведення досліджень фахівців київської спеціалізованої лабораторії діагноз підтвердився.На спільному засіданні протиепізоотичних комісій при Шосткинських міськраді та РДА прийнято рішення: визначити епізоотичним осередком АЧС адміністративну територію міста Шостка та ввести карантин, територію району, в радіусі 3 км. від осередку захворювання, зоною захисту, включаючи села Ображіївку, Ковтунове, Миронівку, Крупець, Гамаліївку. Решту території Шосткинського району визначено зоною нагляду. В епізоотичному осередку проведено вилучення знищення та захоронення домашніх свиней. Африканська чума свиней (Pestis africana suum) – вірусна хвороба, що перебігає блискавично, гостро, без симптомів, і характеризується гарячкою, ціанозом шкіри, геморагічним діатезом внутрішніх органів (з підвищенням температури на тілі з`являються ромбовидні плями вишневого відтінку), дистрофічними та некротичними змінами в різних органах і високою летальністю. Збудник АЧС стійкий до широкого діапазону температур і рН середовища. У трупах свиней зберігається до десяти тижнів, у м'ясі – 155 днів, копченій шинці – до 5, у гною – до 3 місяців. Захворювання передається при прямому контакті з хворою твариною, через продукти зі свинини та транспортними засобами при переміщенні людей і тварин. Вакцини від захворювання немає. Потенційні носії африканської чуми – дикі кабани. У нас їх дуже багато. Мисливці, котрі мають тісний контакт з дикими тваринами, теж можуть розносити вірус.
На останньому засіданні надзвичайної протиепізоотичної комісії при Глухівській міськраді теж було розглянуто питання профілактики розповсюдження чуми, заборони завезення свиней та продуктів свинарства без клінічного огляду. Тут варто зауважити, що до реалізації допускаються тільки ті поросята, що пройшли процедуру ідентифікації та мають документ із дозволом ветеринарної служби.
Власники свиней та підприємці, які займаються забоєм, зобов`язані негайно повідомляти найближчу ветеринарну установу про найменшу підозру щодо захворювання та обов’язково документувати забій. Шановні глухівчани! Не купуйте продукцію тваринного походження на стихійних ринках, бо вона невідомого походження, і може бути інфікована.
Також нагадуємо: У випадку виявлення будь-де підозрілих на вигляд або загиблих свійських чи диких свиней терміново повідомляйте про це установи державної ветеринарної медицини. Ні в якому разі не ігноруйте запобіжні щеплення проти класичної чуми свиней.
Поділитися в соціальних мережах:
Знайшли помилку у статті? Виділіть слово/кілька слів та натисніть Ctrl+Enter