Новина з категорії: Статті

Догляд за новонародженим після виписки з пологового будинку. Що потрібно знати мамі.

Після народження дитини мама з малюком ще деякий час перебувають у пологовому будинку під наглядом лікарів. Там вони здають всі необхідні аналізи, стежать за набором ваги дитини, проходять первинну адаптацію. Після хвилюючого моменту виписки, коли малюка привозять додому у деяких жінок починається паніка – «Як доглядати за дитиною?» Насправді нічого страшного тут немає. Щось вам підкажуть материнські інстинкти, а ось з чим необхідно ознайомитися самостійно. У цій статті ми розглянемо найактуальніші питання молодих мам, які можуть виникнути в перші дні після виписки з пологового будинку. Їх необхідно знати, щоб уникнути неприємних наслідків надалі.

Одяг новонароджених після виписки
Стандартні набори одягу для новонароджених як правило складаються з сорочечок, боді і повзунків. В залежності від температури в житловому приміщенні можна рекомендувати чепчик, хоча останнім часом багато мам стали відмовлятися від цього аксесуара. Якщо підтримувати оптимальну температуру в приміщенні (22-25С) достатньо буде сорочечки і повзунків. Обов’язково наявність пелюшок, вам вони знадобляться для повітряних ванн, під час переодягання, зміни підгузника. Вони також повинні бути з натуральних тканин, які не будуть завдавати дискомфорту ніжній шкірі дитини.

Купання і гігієна дитини
Купати дитину необхідно з першого дня перебування вдома. Поки не зажила пупкова ранка вода повинна бути обов’язково кип’яченою, з додаванням відвару трав. Температура для купання дитини повинна бути приблизно 37.3 градуси. Цей температурний режим допоможе уникнути переохолодження і перегріву новонародженої дитини в перші дні, поки його організм не зміцніє. Для немовляти повинна бути приготована власна ванна. Купання дитину в загальній ванні загрожує наслідками, так і просто це незручно. Встановіть дитячу ванночку у ванній кімнаті, налийте води, додайте настій трави. Потім загорніть дитину по плечі в пелюшку і опустіть у воду. У перші дні необхідно купати дитину в пелюшки – це дозволить уникнути натирання і подразнень на шкірі. Час водних процедур не повинно займати більше 7-10 хвилин, поки вода не охолола.

Після купання можна приступати до гігієнічних процедур. Просушіть пупкову ранку немовляти, акуратно подивіться щоб не було запалення і нагноєння.Як що, треба, обробіть перекисню водню. Під час догляду за пупковою ранкою потрібно ретельно дотримуватись рекомендацій, отриманих від лікаря під час виписки з пологового будинку. Для обрізання нігтів необхідно використовувати спеціальні дитячі ножиці, леза яких тонше, що зменшує неприємні відчуття під час цієї процедури. Якщо дитина не спокійний перенесіть стрижку нігтів, щоб уникнути травмування дитини.
Пам’ятаєте! В кімнаті повинна бути комфортна температура і свіже повітря! Необхідно провітрювати приміщення .

Коли і скільки можна гуляти з новонародженим. Це питання як ніколи актуальне, особливо для весняних, зимових та осінніх малюків, оскільки мамам завжди здається що на вулиці холодно і гуляти не можна. Виходити на вулицю з новонародженим після виписки з пологового будинку необхідно вже на наступний день, якщо температура за вікном не нижче 10-15 градусів. Гуляти необхідно починати короткочасним перебуванням, поступово збільшуючи час, проведений на свіжому повітрі.

Ми працюємо для Вас! Звертайтесь за порадами до пологового відділення у будь який час. Завжди раді Вам допомогти.

Наталія Миколаївна Мєшкова, медична сестра пологового відділення ГЦРЛ.

Поділитися в соціальних мережах:

Знайшли помилку у статті? Виділіть слово/кілька слів та натисніть Ctrl+Enter

Схожі новини