Інновації в льонарстві та коноплярстві: до 85-річчя провідної наукової установи
12 жовтня 1931р. у м. Глухові був заснований Всесоюзний інститут конопель, який зараз відомий всьому світу, як Інститут луб’яних культур.За часи існування установа зазнала цілої низки реформувань, але це жодним чином не вплинуло на людей, які своїм професіоналізмом створювали її позитивний імідж. Саме в Глухові були створені перші сорти одночасно достигаючих та однодомних конопель з низьким вмістом ТГК, а потім і зовсім ненаркотичних. Копітка робота науковців-льонарів дала можливість засіяти понад 60% площ льону-довгувця в Україні сортами, створеними в лубінституті. Перші машини для збирання та первинної переробки луб’яних культур також було створено та випущено у серійне виробництво за безпосередньої участі науковців установи.
Багато видатних вчених з світовим ім’ям творили в Інституті луб’яних культур. З нагоди заснування установи 26-27 жовтня відбудеться V Міжнародна науково-практична конференція "Інновації в льонарстві та коноплярстві - 2016”.
Святкові заходи розпочнуться 26 жовтня відкриттям пам’ятних дошок докторам наук Г.І. Сенченку, М.М. Гришку та Д.Ф. Лихварю. Перед урочистим засіданням у Районному будинку культури учасники конференції матимуть змогу відвідати виставку-продаж, де будуть представлені інноваційні наукові розробки та продукція провідних вітчизняних компаній виготовлена з лляної й конопляної сировини. Загалом у роботі конференції братимуть участь понад 150 учасників, які представлятимуть наукові установи, виробничі підприємства, бізнесові структури як з України, так і ближнього та дальнього зарубіжжя.
Ця подія може стати поштовхом для розвитку підприємства Глухівщини - інвестування розвитку переробної промисловості рідного краю.
Дирекція ДСЛК
Поділитися в соціальних мережах:
Знайшли помилку у статті? Виділіть слово/кілька слів та натисніть Ctrl+Enter