Новость из категории: Статьи

ЗОШ№1: що там з новим керівником?

Нещодавно постало питання про заміну директора глухівської ЗОШ №1, у зв’язку з тим, що чинний керівник скоро має йти на заслужений відпочинок. Згідно з чинними нормативами, головну роль у визначенні кандидатури грає місцевий відділ освіти. Втім, кандидатура, запропонована глухівським міськвно викликала питання у низки депутатів міськради та громадських активістів.

Вони звернулися до Мішеля ТЕРЕЩЕНКА з пропозицією запровадити, за їхнім визначенням, «систему прозорого та неупередженого відбору кандидатур на заміщення вакантних посад керівників загальноосвітніх навчальних закладів». Сьомого жовтня мер затвердив розпорядження про утворення робочої групи з правом надавати рекомендації щодо відповідних кандидатур, зі статусом консультативного дорадчого органу при міському голові. До 13 жовтня мало бути розроблене Положення про робочу группу, за нормами, передбаченими Постановою КМУ № 827 від 13. 10.15 «Про затвердження Порядку призначення на посаду керівників».

До групи увійшли консультант міського голови; викладачі ГНПУ ім. Довженка; міські депутати; член батьківського комітету та представник педагогічного колективу ЗОШ № 1, громадський активіст. Контролює роботу комісії міський голова. Щодо положення, котре, як вже згадувалося, мали розробити до 13 жовтня, то оскільки міський голова планував відпустку (для одруження, див матеріал на 2 стор цього номеру – ред.), а тому не мав достатньо часу для ознайомлення з ним, його підготували в стислий термін, надавши на підпис вже 10 жовтня.

Далі цитуємо запис зі сторінки Фейсбуку депутата Тетяни МИХАЙЛИК, яка брала активну участь у визначенні кандидатури та самих організаційних заходах: «11 жовтня членам робочої групи стало відомо, що секретар міської ради О.Демішева виправляє окремі розділи Положення на свій розсуд. Вона позбавила робочу групу повноважень проводити прозорий конкурс, замінивши його співбесідою з претендентами на посаду. При цьому, робоча група втрачає право бути дорадчим органом. Сьогодні, на третій день після подання Положення міському голові, воно ще не було ним підписано. Зі слів Демішевої, це Положення ще повинні «вичитати» і підписати керуюча справами міськвиконкому і заступник міського голови М.Васильєва, і тільки після цього – міський голова. Вам це нічого не нагадує? ... "После ожесточенных боев , без жертв", робоча група, нарешті, отримала жаданий документ з усіма необхідними підписами. Наступний крок - міськвиконком оголошує проведення відбору кандидатури на заміщення вакантної посади керівника директора ЗОШ№ 1 (чит. оф. сайт міської ради). Запрошуємо всіх бажаючих прийняти участь у конкурсі.

Під час засідання робочої групи завідуюча міським Відділом освіти Л.Г.Васянович запевнила міського голову в тому, що діючий директор ЗОШ№ 1 О.Ф.Давидович напише заяву про звільнення, тільки - но буде визначена нова кандидатура. Члени робочої групи їй нагадають про цю її обіцянку. Стара команда регіоналів чимдужче намагається зберегти керуючі посади, бо прийдуть нові вибори і треба буде знову фальсифікувати, а старі кадри перевірені. Нагадаю, міський голова відмовився створити конкурсну комісію, яка би призначала директорів за результатами конкурсу. Але обіцяв,що це буде другим кроком. А поки новостворена робоча група має статус рекомендаційного дорадчого органу.»


Ми попрохали висвітлити ситуацію саму Олену ДЕМІШЕВУ, яка спочатку відмовилася від коментарів, оскільки питання освіти не в її компетенції, а потім зауважила, що взагалі, згідно з законодавством, кандидатуру директора школи визначає місцевий відділ освіти, і Мішель, розуміючи це, від самого початку вважав, що група, як дорадчий орган, має обмежитися співбесідою з претендентом на посаду. Поки з кандидатурою директора ЗОШ№1 так остаточно і не визначилися.

Андрей Коваленко

Поделиться в соцсетях:

Нашли ошибку в статье ? Выделите слово/несколько слов и нажмите Ctrl+Enter
загрузка...
Нет комментариев к этой новости. Оставьте комментарий первым

Похожие новости

Только зарегистрированные пользователи могут оставлять комментарии. Пожалуйста зарегистрируйтесь или войдите в ваш аккаунт.
Авторизация с помощью соцсетей:
Авторизация с помощью Facebook Авторизация с помощью Google
загрузка...