Новина з категорії: Новини з відео / Культура

Вчора на 82-му році життя відійшов у вічність видатний глухівчанин Тищенко Костянтин Миколайович (відео)

Народився Костянтин Миколайович 30 липня 1941 р. у Глуховi в родинi архiтектора Миколи Павловича та шкiльної вчительки Анни Степанiвни. З дитинства виявляв нахил до вивчення iноземних мов, музики, малювання. 92-гу школу в Києвi закiнчив з золотою медаллю, унiверситет — з вiдзнакою, одержавши спецiальнiсть фiлолога-романiста, педагога та ще й спецiалiзацiю в галузi прикладної лiнґвiстики. Здiбного до мов i науки студента направили на викладацьку роботу на кафедру романської фiлологiї Київського унiверситету. К.М. Тищенку належить пріоритет викладання в Україні практичних курсів рідкісних мов Європи: валлійської, баскійської,та фінської. За ці педагогічні досягнення він був визнаний Лауреатом премій Міністерства вищої освіти СРСР на конкурсах кращих викладачів 1988,1990 років, а 2005 р. нагороджений Рицарським Орденом Білої Троянди Фінляндії I ступеня.

Автор понад 240 праць із метатеорії мовознавства, знакової теорії мови, лінгвістичних закономірностей, з питань оптимізації морфологічних описів мов, лінгвопедагогіки, проблем розвитку мови, романського та східного мовознавства, а також циклів статей з германістики, славістики, кельтології, баскології, фінознавства, балканістики й алтаїстики. Викладач і знавець понад двох десятків різносистемних мов.
у наукових і освітніх колах професор К.М. Тищенко найбільше відомий як засновник і завідувач першого у світі Лінгвістичного музею. Він теоретично обґрунтував структуру музею і власноруч здійснив теперішню його експозицію загальною площею понад 340 кв. м. Один з відгуків відвідувачів музею: «Завдяки вашому музею я відчув привабливість і важливість мови як історії людини, потреби у стосунках і братерстві народів без рубежів і бар’єрів – також і мовних. Ще раз дякую». Професор Франческо Спада (Римський університет).
 
Про смерть Тищенка повідомив Інститут мовознавства імені O.O.Потебні НАН України на своїй сторінці Facebook. Далі цитата:

Сьогодні на 82-му році обірвалося життя КОСТЯНТИНА МИКОЛАЙОВИЧА ТИЩЕНКА — видатного українського мовознавця, доктора філологічних наук, професора Київського національного університету імені Тараса Шевченка, засновника й завідувача Лінгвістичного навчального музею, знавця й дослідника багатьох різносистемних мов. Українська наука про мову втратила визнаного фахівця із загального мовознавства, метатеорії мовознавства, знакової теорії мови, романського та східного мовознавства, автора глибоких, новаторських праць із германістики, кельтології, баскології, фінознавства, балканістики, алтаїстики, топоніміки, історії української мови. Учений з великої літери, він був людиною широких і різнобічних знань, проникливим мислителем, талановитим педагогом, скромною, інтелігентною людиною. Висловлюємо щирі співчуття рідним, друзям, колегам та учням Костянтина Миколайовича. Вічна йому пам’ять!
 



Поділитися в соціальних мережах:

Знайшли помилку у статті? Виділіть слово/кілька слів та натисніть Ctrl+Enter

Схожі новини