Новость из категории: Статті

Питання – актуальні, як ніколи

На порядку денному сесійного засідання міської ради, яке відбулося минулого четверга, 8 грудня, були питання внесення змін до бюджету, Програми соціально – економічного розвитку – 2016, два звернення до вищого державного та обласного керівництва. Попередньо вони були ретельно опрацьовані та узгоджені на депутатських комісіях, і тому проголосовані без особливих заперечень. Цьому сприяла і актуальність проблем, яких стосувалися. Так, у одному зі звернень йшлося про впорядкування експлуатації лісових ресурсів краю (детально – на стор. 1 та 3 цього номеру), друге, одностайно підтримане й на засіданні міської Громадської Ради, містило позицію міського активу щодо майбутньої адміністративної ролі Глухова (див стор. 4). Зазначимо, що трохи раніше схоже звернення підтримали і районні депутати.

Щодо змін до бюджету, передбачено, зокрема, виділити 1,5 млн. грн. на придбання флюорографу для ЦРЛ, , понад 274 тис. грн. – оснащення навчальних кабінетів ЗОШ №/№ 1 та 3, і низку інших, менш значущих видатків. Після розгляду основних питань обговорювалася проблема наділення земельними ділянками учасників АТО.

Хоч на цьому засіданні й не йшлося про справи глухівської медицини, але тема, як то кажуть, незримо віяла у повітрі. Двома днями раніш, на своїй сесії, 6 грудня, депутати районної ради схвалили рішення, яке передбачає внесення до штатного розкладу районної медичної ланки 13 ставок для лікарів, котрі мають обслуговувати сільське населення в 6 кабінетах поліклінічного відділення Глухівської ЦРЛ. Те, можливо, доживає останні дні у своєму нинішньому вигляді. За нашою інформацією, головний лікар Віталій ГОРБАСЬОВ вже попередив вузьких фахівців про перехід до дитячої поліклініки. Це здається дуже сумнівним кроком, оскільки остання розрахована на обслуговування трохи більше ніж 4 тис. пацієнтів, а її реальна пропускна спроможність за зміну становить 73 особи, в той час як «доросла» поліклініка обслуговує , щось коло 34 тис. мешканців Глухівщини, приймаючи за зміну, за нормативами, майже 1100 відвідувачів, а фактично – на 20 – 30% більше.

Навіть якщо у поліклініці залишаться терапевти та травматологи, «великий перехід» медиків вузького профілю може потягнути непередбачувані наслідки. Не секрет, що у дитячій поліклініці – малесенькі, явно не розраховані на прийом дорослих кабінети. А уявіть, як на одній площі, у вузесеньких коридорах, будуть чекати на огляд діти, і здорові тітоньки, та дядечки … хворі, скажімо, на сухоти. До речі, на 15 грудня багато хто з лікарів, які начебто мають переходити на нове місце роботи так і не відають, де будуть оглядати пацієнтів після Нового Року. Схоже, ситуація набирає вельми неприємного забарвлення.

Можливо саме це змусило колишнього міського голову, керівника фракції «Воля народу» у міській раді Юрія Бурлаку виступити перед депутатами з зауваженням, що реформа у медичній сфері Глухова має проводитися обдумано, організовано, без зайвого поспіху. Юрій Олександрович зазначив, що ні в якому разі не можна втрачати наш медичний потенціал. На його думку, нормальна медицина, разом з педуніверситетом, якраз є тими підвалинами, які забезпечать у майбутньому помітне адміністративне значення Глухова. Мене важко віднести до симпатиків старого міського голови, але у цьому випадку я з ним повністю погоджуюсь. Завтра, 15 грудня намічена спільна зустріч міських та районних депутатів для визначення подальшої долі глухівської медицини.

Андрій Коваленко


Поделиться в соцсетях:

Нашли ошибку в статье ? Выделите слово/несколько слов и нажмите Ctrl+Enter

Похожие новости