Новость из категории: Информация

Механізм розрахунку податкової знижки

Скористатися податковою знижкою може виключно фізична особа-резидент, яка має реєстраційний номер облікової картки платника податку, а так само резидент, який через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомив про це відповідний контролюючий орган і має належну відмітку у паспорті.

Механізм розрахунку податкової знижки

Податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, – це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку-резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів – фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених Податковим кодексом України.

Оскільки у 2015 році діяла прогресивна шкала ставок податку на доходи фізичних осіб (15% – 20%), то відповідно можна повернути від 15% до 20% витрат, що потрапляють до податкової знижки.

Нагадаємо, що до податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).
Перелік таких витрат визначено п.166.3. ст.166 Податкового кодексу України.

Водночас наголошуємо, що норма п.п.166.3.4 п.166.3 ст.166 Податкового кодексу України щодо права на податкову знижку за витратами, понесеними для компенсації вартості платних послуг з лікування, відповідно до п. 1 розд. XIX Податкового кодексу України набирає чинності з 1 січня року, що настає за роком, у якому набере чинності закон про загальнообов’язкове державне соціальне медичне страхування. На сьогодні такий закон не прийнято, а тому, платники податків не мають можливості на отримання знижки згідно з п.п.166.3.4 п.166.3 ст.166 Податкового кодексу України. Відтак за 2015 рік дана категорія витрат (номер «4») платниками податків не заповнюється.

Глухівська ОДПІ


Поделиться в соцсетях:

Нашли ошибку в статье ? Выделите слово/несколько слов и нажмите Ctrl+Enter

Похожие новости