Новость из категории: Статьи

Кандидати до Антикорупційного суду від Сумщини

Обвинувачувана у хабарі. Суддя, що має висновок про недоброчесність. І адвокат, який виступив заявником у справі про хабар для голови Господарського суду. Троє із 12 кандидатів до Вищого антикорупційного суду від Сумщини фігурували у журналістських розслідуваннях.

Із 2 серпня до 14 вересня Вища кваліфікаційна комісія суддів України (ВККС) приймала документи від бажаючих взяти участь у конкурсі на зайняття посад суддів Вищого антикорупційного суду., і 24 вересня на сайті ВККС оприлюднено список із 236 кандидатів . Серед них 12 представників Сумської області.

Сім років на лаві підсудних

До Вищого антикорупційного суду вирішила потрапити Алла ГЕТЬМАНЕНКО – екс-голова, а нині просто суддя Глухівського міськрайонного суду. В 2011 році на неї та її сина Олексія Гетьманенко завели кримінальну справу. Вже сім років прокуратура звинувачує суддю в отриманні хабаря через посередництво сина за винесення завідомо неправосудного рішення щодо контрабандистів. Суд першої інстанції визнав винними обидвох, але апеляція вирок скасувала. Справу почали слухати спочатку. Судовий розгляд триває досі.

Недоброчесний?

Також Сумщини на посаду судді Вищого антикорупційного суду – Олег ЧЕРНОБАЙ, який наразі обіймає посаду голови Ковпаківського районного суду міста Суми. Минулого року він брав участь у конкурсі до Верховного суду. Тоді Громадська рада доброчесності (ГРД), яка перевіряла кандидатів на відповідність критеріям професійної етики і доброчесності, затвердила висновок про невідповідність Олега Чернобая цим критеріям . Одним із аргументів ГРД був той факт, що теща голови суду – пенсіонерка, в минулому робітниця заводу, – щорічно купувала нову TOYOTA Land Cruiser Prado, вартість якої більше мільйона гривень.

Сам Олег Чернобай в інтерв’ю журналістам пояснив, що купівля нової «тойоти» відбувалась після продажу попереднього авто і доплата, за його словами, була невеликою.

Адвокатська «торпеда»

Іще один одіозний кандидат на посаду судді Вищого антикорупційного суду – адвокат Павло ПУТІЙ, який одночасно працює в адвокатському бюро «Путій і партнери» і в ТОВ «Будівельна виробничо-комерційна компанія «Федорченко». Останнє як раз і викликає інтерес. Компанія «Федорченко» на сумському будівельному ринку є прямим конкурентом підприємства «Сумбуд». Адвокат Путій виступає заявником у справі про начебто вимагання хабаря головою Господарського суду Сумської області Олександром Коваленком у керівника компанії «Сумбуд».

Тобто працівник фірми «Федорченко» заявляє про вимагання хабаря з керівника конкурентної компанії «Сумбуд». Що цікаво, дізнавшись про цю історію, Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури Київщини вирішила притягнути адвоката Павла Путія до відповідальності у вигляді припинення його адвокатської діяльності та виключення із реєстру адвокатів України. Пану Путію вдалося оскаржити це рішення комісії в суді, і він залишився адвокатом.

На посади суддів Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду претендують двоє суддів від Сумщини;:

– ВАСЯНОВИЧ Володимир Михайлович, суддя Глухівського міськрайонного суду Сумської області у відставці;

– РУНОВ Володимир Юрійович, Апеляційний суд Сумської області, суддя.

За інформацією Sumy.TodayПоделиться в соцсетях:

Нашли ошибку в статье ? Выделите слово/несколько слов и нажмите Ctrl+Enter
загрузка...
Нет комментариев к этой новости. Оставьте комментарий первым

Похожие новости

Только зарегистрированные пользователи могут оставлять комментарии. Пожалуйста зарегистрируйтесь или войдите в ваш аккаунт.
Авторизация с помощью соцсетей:
Авторизация с помощью Facebook Авторизация с помощью Google
загрузка...