Новость из категории: Спорт

Високий ювілей «короля волейболу»

В Глухівській районній бібліотеці відбулася зустріч поколінь з нагоди 95-річчя з дня народження видатного спортсмена, дворазового чемпіона світу та Європи з волейболу, нашого земляка Костянтина Реви.

Костянтин Кузьмич Рева народився 10 квітня 1921 року на Глухівщині в селі Кореньок Суходільської сільської ради. З 1928 по 1930 рр. навчався в школі №1 м. Глухова, де й розпочав свою спортивну біографію, а продовжив сходження на спортивний Олімп у волейбольній команді ЦСКА. Багато років знаменитий спортсмен ніс беззмінну вахту в основних складах збірної країни. Вісім разів Костянтин Рева нагороджувався титулом чемпіона Радянського Союзу. Пік спортивної слави нашого героя припав на кінець 1940-х – початок 1950-х років. Він є чемпіоном світу (1949 та 1959 рр.), Європи (1950-1951 рр.), бронзовим призером Чемпіонату світу (1956 р.).

У 1949 році Костянтинові Реві присвоєно почесне звання «Заслужений майстер спорту». Наш земляк нагороджений орденами трудового Червоного Прапора, Червоної Зірки, Вітчизняної війни та численними медалями. Його спортивну біографію прикрашають чотири чемпіонські дипломи, завойовані на світових фестивалях молоді в Празі, Бухаресті, Берліні та Будапешті. Проте, куди б не закинула доля видатного майстра, він завжди пам’ятав батьківщину, свій рідний край, і з вдячністю благословив волейбольний турнір свого імені, який проводиться в Глухові з 1996 року.

Пам'ять про видатного земляка з великою повагою зберігають у Глухові численні прихильники волейболу. Про це присутні мали змогу дізнатися, під час перегляду документального фільму «Золотий вік волейболу», створеного майстром своєї справи Олександром Федорченком. Слід нагадати нашим читачам, що 16 лютого 2016 р., згідно з розпорядженням міського голови Глухова Мішеля Терещенка, одну із вулиць перейменовано на честь Костянтина Реви. Зустріч поколінь пройшла в теплій дружній обстановці.

В бібліотеці зібрались ветерани волейбольних турнірів різних років з Глухова, Сум, Ямполя, Путивля, їх підростаюча зміна: волейболісти Глухівського агротехнічного інституту ім. С. Ковпака СНАУ, Глухівського національного педагогічного університету ім. О Довженка, ЗОШ №1, а також інші прихильники цього виду спорту. Цікавими фактами з біографії Костянтини Реви, згадками про волейбольні турніри глухівської волейбольної команди поділились президент «Волейбольного клубу ім К. Реви» Володимир Колтаков, беззмінний капітан волейбольної команди Олександр Симак, Сергій Киркач (місто Ямпіль), Микола Сугоняко, Іван Шкурат, тренер Глухівської дитячої юнацької спортивної школи Катерина Матковська, поетеса Ірина Колтакова, племінник іменинника Іван Миколайович Дерпа та інші.

На закінчення зустрічі присутні разом заспівали гімн «Король мій – волейбол» на слова і музику Миколи Єрохи (цей славень був створений для відкриття одного з перших міжнародних турнірів ветеранів волейболу на честь видатного майстра спорту Констянтина Реви) та переглянули виставку фотографій, вимпелів, кубків «Волейбольного клубу ім К. Реви», представлену на вітрині читальної зали бібліотеки.

Поделиться в соцсетях:

Нашли ошибку в статье ? Выделите слово/несколько слов и нажмите Ctrl+Enter

Похожие новости