Новость из категории: Статті

Успішний старт молодіжних проектів

Ні для кого не секрет, що добробут будь-якого населеного пункту (від невеличкого селища до мегаполісу) напряму залежить від світоглядних та моральних орієнтирів його мешканців. У цьому плані гетьманській столиці – м. Глухову – дуже пощастило, адже третину його населення становить студентська молодь – рушій активного культурно-мистецького життя, потужний генератор якісно нових ідей, творець безсумнівно щасливого майбутнього.                                  

Успішний старт молодіжних проектів       

Підтвердженням цих слів може слугувати нещодавня перемога на конкурсі Управління молоді та спорту Сумської ОДА трьох проектних розробок: «Слово – знаряддя добра, гуманності й єднання», спрямованої на підтримку творчого студентства Сумщини та популяризацію української мови серед молоді (керівник – канд. пед. н., доц. Світлана Василівна Цінько), «Школа студентських ініціатив», що має на меті сприяння самореалізації активного, небайдужого студентства (автор – студентка факультету дошкільної освіти Юлія Шаповал), та «Кіно тренінг», орієнтованої на моделювання виходу зі складних життєвих ситуацій на основі перегляду  кінофільмів – задум студента факультету технічної та професійної освіти Павла Панкова.                                    

Успішний старт молодіжних проектів

Продовженням успішного старту стала прес-конференція на тему: «Грантова робота – розвиток молодіжного руху міста Глухова!», що відбулася 6 квітня 2016 року за ініціативи голови Первинної профспілкової організації студентів та аспірантів університету Інни Михайлівни Савицької (котра, доречі, координувала розробку проектів). Цей захід було присвячено інформуванню громадськості про проектні пропозиції, спрямовані на розвиток молодіжної політики міста й регіону.                         

Окрім учасників зазначених вище розробок-переможців, мали змогу виступити й керівники проектів, що не отримали гранту: «Глухів молодіжний 24/7», направлений на створення регіонального телебачення й ініційований студентом факультету дошкільної освіти Артемом Сєрим, «Єдина та активна Україна», що має на меті об’єднання студентства східної й західної частин нашої Батьківщини – пропозиція студентки факультету природничої та фізико-математичної освіти Демченко Анни, а також програма практичного психолога університету Юрія Володимировича Рябка – «Громада без конфліктів» (ці проекти чекають на підтримку небайдужих глухівчан).        

У ході дійства ініціатори й реалізатори розробок отримали змогу відзвітуватися про початок утілення запланованого, поділитися планами на майбутнє. У контексті порушуваних питань також було повідомлено про старт ХІ Благодійної акції «Серце до серця», що проводитиметься з 4 по 24 квітня (запрошуємо читачів долучитися до збору коштів задля порятунку життя дітей). Фінальним акордом конференції став ніжний і чуттєвий музичний подарунок від студентки факультету природничої та фізико-математичної освіти Кленько Альони. Учасники та гості заходу усвідомили, що молодіжний сектор життя Глухова в надійних руках!                    

Слід наголосити, що прес-конференція викликала жвавий інтерес громадськості. На неї завітали помічник ректора з виховної роботи Глухівського НПУ ім. О. Довженка Володимир Анатолійович Любивий, заступник директора з виховної роботи Глухівського медичного училища Олена Анатоліївна Шендрикова, соціальний педагог ДНЗ «ГВПУ» Ірина Борисонова, голова молодіжної громадської організації «Глухів молодіжний» Аліна Момот, студенти названих вище навчальних закладів та небайдужі глухівчани. Гості активно включалися в обговорення проектних пропозицій, виявляли відкритість до співпраці.                                    

Зазначу, що захід відбувся в одній з експозиційних зал археологічного музею на території Національного заповідника «Глухів». Нашим читачам, безсумнівно, відомо, що раніше в цій будівлі проживала козацько-старшинська родина Кочубеїв, яка належала до числа найбільш заможних людей України-Гетьманщини XVIII – XIX ст. І, можливо, в тій затишній кімнаті, де активна, творча, ініціативна молодь Глухова будувала плани на майбутнє, раніше шумували бали, відбувалися пишні прийоми… Символічно, чи не так? Тому хотілося б висловити вдячність директору заповідника Олексію Дмитровичу Савицькому за отриману можливість доторкнутися до вічного, відчути подих минулих епох.                    
Сподіваємося, що учасники проектів отримають усебічну підтримку необхідних соціальних та економічних інституцій міста й реалізують усе заплановане на благо громади гетьманської столиці.

Аліна Жаровська

Поделиться в соцсетях:

Нашли ошибку в статье ? Выделите слово/несколько слов и нажмите Ctrl+Enter

Похожие новости