Новина з категорії: Статті

Вибори: залишитися в живих!

Минулої неділі глухівчани, як і всі українці, обирали Верховну Раду. Чим став цей день для простих людей, ми спитали в них самих, заглянувши під час виборів у різні ситуації. Так, перша половина 21 липня вражала активністю виборців, особливо – на дільницях, що в центрі Глухова та близько полудня: воно й не дивно, адже неділя – вихідний день, люди йдуть з базару, церкви, або просто виходять погуляти, і заодно заходять на дільницю віддати свій голос за обраного кандидата. В районній бібліотеці навіть черга була! Треба відмітити сумління окремих громадян. Так, молода мати двох дітей Світлана приїхала до Глухова навіть зі столиці, аби виконати свій громадянський борг перед державою! Для цього в Києві взяла відкріплення. А ось місцевій мешканці Ользі проголосувати не вдалося, адже її не виявилося в списках! Жінка каже, що вибори стали для неї, багатодітної матері, чудовим приводом вийти в люди. Вона довго збиралася, чепурилася, себе показала, на інших подивилася, а з голосуванням - такий облом! Що ж стосується домашнього голосування, то кожна виборча дільниця мала осіб, до яких члени комісії самі приїжджали.

Кореспонденту газети «Кур'єр» стало відомо, що цього разу люди були менш підготовленими до виборів. Так, наприклад, машина з дільниці 743 (інтернат – ліцей), об'їздила близько 30 адрес, з яких 2 відмовились взагалі голосувати, 1 господарка не вийшла з дому, а інших довелося обслуговувати набагато довше, ніж у попередні рази: люди ще не визначилися зі своїми політичними уподобаннями, вивчали довгі списки кандидатів та партій, плуталися в однакових прізвищах, а комісія терпляче чекала. В цілому ж така робота з домашніми виборцями зайняла на 2 години довше звичайного. Найбільші враження від виборчого процесу кореспондент отримала, побувавши вранці 22 липня під приміщенням ТВК, що по вул. Путивльській. Такого видовища вже давно не було: колони автівок з різних боків – від Спаської церкви, Будинку культури, лікарні, та вздовж Путивльської. Всі вони привезли бюлетені з усього територіального округу та чекають своєї черги. Ось тут і виникла проблема: попри запис, за яким викликали комісії з віддалених населених пунктів, у ТВК виявилось, що треба ставати в живу чергу! Сотні людей, змучених безперервною роботою на дільницях протягом вже другої доби, без сну та нормальної їжі, знервовані – все це створювало під приміщенням головного виборчого офісу серйозну напругу. Одні кричали та гамірно сварилися біля входу, інші сиділи на тротуарі прямо на траві або підстеливши газетку чи ганчірку. Всі скаржилися на відсутність туалету та питної води. «Хоч би булер з водою поставили! Магазинів поруч немає, тим більш що ніхто й не здогадувався, що доведеться стільки часу очікувати!», - обурюється 57-річний Михайло Заєць з Ямпільщини. «Нам подзвонили й сказали, що наша черга – о 6 ранку, - розповідає член комісії з Путивльского району, - та ми приїхали до Глухова значно раніше – вже о 4 були тут.

Вже 11, а ми ще стоїмо в черзі. Як були 13-ми, так на цьому ж місці й досі!». «А ми приїхали о 3 ночі, перед путивлянами, і все одно ще далеко від дверей, - додає 47-річна Ольга Євдокименко з Ямполя. – Коли це все закінчиться – невідомо». Почувши, як чоловік скаржиться на це 8-годинне чекання, почали наперебій розповідати, що вони всі тут знаходяться стільки ж. І 8 годин під дверима ТВК – це не рекорд, адже до дверей ще величезна черга, кінця – краю не видно. Увагу автора статті привернула жіночка солідного віку, яка лежала під деревом. Підійшли, познайомились. Олена Харченко приїхала з Путивля. Має певні проблеми зі здоров'ям, та жити на щось треба, от і пішла підробити на виборах. Під променями палючого сонця, стаючи в черзі, їй стало зле – підвищився тиск у крові, запаморочилося в голові, почало лихорадити. «Спасибі, хоч один поліцейський дав таблетку, тож мені полегшало», - каже пані Олена. Виявляється, за 2 доби роботи на дільниці людина отримує 432 гривні мінус податки, тобто на руки – близько 400. Під час підготовки даного матеріалу деякі члени комісії запевнили кореспондента, що більше на дільницю – ані ногою! «Я так виснажилась на цих виборах, що вже ніколи в житті не піду», - роздратовано говорить Катерина з Шостки. Що ж стосується зароблених грошей, то всі опитані дуже сподіваються, що вони їх отримають. Адже на них теж доводиться чекати довго. А водії, котрі використовували свої особисті автівки, навіть талони на бензин та газ не отоварили! Так, ті, хто залучений на місцевих дільницях, повинні отримати по 150 гривень за 5 літрів палива, а з віддалених населених пунктів – згідно з кілометражем. Як стало відомо автору даної статті, виборчим дільницям віддалених районів бензин та газ компенсували. Чи отримають талони місцеві водії, або так і залишаться волонтерами – невідомо.
 
Оксана Ковальова


Поділитися в соціальних мережах:

Знайшли помилку у статті? Виділіть слово/кілька слів та натисніть Ctrl+Enter

Схожі новини