Новость из категории: Спорт

Тріумфальна хода Ярослава Кельбаса

Всі заходи з приводу Міжнародного дня шахів у Глухові оргкомітетом були перенесені з 20 на 26 і 27 липня (відбувалась виборча кампанія). Тож 26 липня у читальній залі Глухівської районної бібліотеки відбулось святкування для юних шахістів. Приємно, що на спортивне свято, крім місцевих юних обдарувань прибули діти й з Березівської громади. Спеціально облаштована зала персоналом бібліотеки налаштовувала учасників на інтерес та на творче мислення. З вітальними промовами до присутніх батьків, бабусь та малечі звернулись - начальник відділу у справах молоді та спорту Глухівської міської ради М.Г. Плотницький, завідуюча районної бібліотеки Т.М. Привалова, член спілки українських журналістів-поет, прозаїк та історик М. П.Гурець.

А після виконання гімну юних шахістів на слова В.Ю.Раєвського та музику М.В.Євтушенка, який виконується майже 20 років відбувся церемоніал нагородження випускників. Вручаючи нагороди випускнику ЗОШ №3, кандидату у майстри спорту Ярославу Кельбасу та випускниці ЗОШ №6,першорозрядниці Тетяні Ащауловій Михайло Григорович Плотницький побажав вступу до кращого ВУЗу, подальших успіхів у шахах, щасливого життєвого поступу. Наступним елементом програми була шахова вікторина. Школярам були запропоновані питання з історії шахів, елементів шахової гри, тощо. Найбільш вправно і влучно відповідали діти, які й стали переможцями вікторини. Так перший приз здобув учень ЗОШ№3 Яромир Кельбас, другим був Ілля Мосолітов, учень ЗОШ №3,третій приз дістався учню Березівської школи Сергію Костюченку. За тим був проведений сеанс одночасової гри на 17 шахівницях для дітей розрядних категорій. Деякі діти емоційно реагували на програші від профі, але в цілому боротьба на шахівницях вирувала напружена, часто діти вибудовували неприступні фортеці, дещо вдало комбінували й маневрували фігурами, відповідально вели боротьбу. Але, на жаль перемогти маститого шахіста нікому не вдалося. Сеансер переміг з рахунком 17:0. Дітям, які чинили найбільший спротив Ярослав вручив призи. А саме-перший приз здобув Примаков Єгор-учень ЗОШ №3, другий вручено Борисенко Яні, учениці ЗОШ №3. Третій приз заслужено обійняв представник Березівської школи Костюченко Сергій. Всі діти-учасники заходу одержали солодощі.
 
27 липня, в продовження свята шахів, у приміщенні ППК ГНПУ відбувся шаховий загальний турнір з категоріями від 2-го розряду до кандидата у майстри спорту. Крім місцевих шахістів у турнірі взяли участь гості із Шостки, Ямполя та С- Буди, всього 35 гравців. Перед початком гри учасників привітав начальник відділу у справах молоді і спорту М.Г. Плотницький.За результатом підсумків шахових досягнень за відповідний період він вручив дипломи та цінні призи елітним шахістам: 1.Кельбас Тетяні, 2.Балицьком Юрію; ветеранам: 1. Сегалову Михайлу, 2.Кузнєцову Володимиру, та особливий приз за сприяння проведенню турнірів у Глухові-директору ППК ГНПУ-Олександру Ребченко. Святковий турнір проводився у 7 турів з регламентом по 10 хвилин з додаванням по 5 секунд на хід. (Система швейцарська) Тріумфатором святкового турніру став КМС Ярослав Кельбас.

Він здолав усіх сімох суперників і одержавши 7 очок із 7 одноосібно посів перше місце. На цей час рівень гри у Ярослава стрімко підійшов до рівня майстра. То ж побажаємо йому найближчим часом виконати норму майстра спорту. Друге місце, з поділом по 5,5 очок здобув ветеран шахів КМС Михайло Сегалов. Третє місце у гостя із міста Шостки, ветерана шахів, КМСа Анатолія Кузьміна. (Обидва одержали відповідно 1-й і 2-ий ще й ветеранські призи.Третій ветеранський приз «вирвав» Олексій Ковальов з 4,5 очками). Серед школярів кращими визнані - Ігор Сенченко 1-й приз (учень ЗОШ №6), Анастасія Кельбас 2-й приз (учениця ЗОШ №2), Артем Лутко 3-й приз (місто Ямпіль). Жіночий приз одержала КМС Тетяна Кельбас. Безпосередньо організацію та бездоганно чітке суддівство провели тренери ДЮСШ Олександр та Тетяна Кельбас.
 
Святкові шахові баталії закінчились, залишилось подякувати начальнику відділу у справах молоді і спорту Глухівської міської ради М.Г.Плотницькому, голові Глухівської міської федерації шахів А В. Мартиненко, керівникам відповідних закладів О.М. Ребченко та Т.М. Приваловій за організацію та сприяння успішно проведених заходів. Окрема велика подяка підприємцям Геннадію Матушкіну, Володимиру Романенко, Сергію Буйкову, Олені Максименко, Галині Суровцевій за надання посильної матеріальної допомоги.
 
Андрій Стегно


Поделиться в соцсетях:

Нашли ошибку в статье ? Выделите слово/несколько слов и нажмите Ctrl+Enter
загрузка...

Похожие новости