Новина з категорії: Новини

Презентація книги Анатолія Бойка «Ярославецька Повстанська Республіка»

14 квітня 2016 року у приміщенні районної бібліотеки міста відбулася знакова подія – презентація книги Анатолія Бойка «Ярославецька Повстанська Республіка». Це вже сьома книга місцевого письменника-краєзнавця про історичні події, які відбувалися у період революцій, громадянської війни, колективізації на Глухівщині.

На теренах Глухівської Січі вільні козаки повстали проти більшовицько-московської влади і протягом чотирьох років з 1917 по 1921 боролися за волю, незалежність свого краю. На прикладі своїх рідних автор показав боротьбу українського вільного козацтва за свою державу: «…Кругом України вороги. На наших границях ворожі нам війська: румуни, французи, англичани, а большевики пруться у саме серце України. Вони хочуть не тільки розграбувати добро нашого народу, але хочуть украсти його душу. Це самий найстрашніший ворог, бо він користується темнотою нашого народу. Ми знову, як і рік тому назад, стоїмо над пропастю» ... Вся Україна була у вогні, повстав весь народ, але держава була поневолена на 75 років більшовиками.

Історія повторюється майже через100 років. Варвари-московити у ХХІ-му столітті роблять спробу відтяти частину наших земель. Хай козацький дух наших великих предків допоможе нам у перемозі Світла над Темрявою».

На заході був присутній міський голова Глухова Мішель Петрович Терещенко, члени літературно-мистецьких об’єднань: «Сіверщини», «Української хвилі», «Звенигори» М. П. Гурець, М. О. Марченко, В. Д. Коваленко, М. С. Єроха, Г. І. П’явка, М. Ф. Воропай, І. М. Дерпа, викладачі і студенти професійно-педагогічного коледжу ім. О.Довженка. Завітали також воїни АТО четвертої хвилі мобілізації Олександр Бойко і Сергій Свистун, які тільки-но повернулися з гарячих точок під Донецьком – Піски, Мар’їнка, Гнутове. Учасники заходу обмінялися поглядами на історичні події майже 100-літньої данини і сьогодення.

Вл. інф.

Поділитися в соціальних мережах:

Знайшли помилку у статті? Виділіть слово/кілька слів та натисніть Ctrl+Enter

Схожі новини