Новость из категории: Статьи

Хворій дитині мама не потрібна?

Коли у глухівчанки Галина (імена змінені) захворів 6-річний син, вона, як дбайлива матуся, вирішила показати малюка обласним спеціалістам. Жінка з дитиною госпіталізувались до Сумської обласної дитячої клінічної лікарні, де протягом трьох днів хлопчика обстежували. А коли прийшов час виписуватись додому, лікар пред’явив Галі рахунок на суму 210 гривні. Виявляється, що в СОДКЛ діють комерційні умови: перебування матері поруч з дитиною, котрій виповнилося 6 років, платне. Глухівчанка була шокована: як це так?! «Та мій син ще дуже не самостійний, він навіть з туалету до палати заблукав, що вже говорити про те, аби він сам ходив на процедури та аналізи!».

Дійсно, такі маршрути не під силу дитинці. Річ у тому, що відділення стаціонару знаходиться в одній будівлі, а поліклініки – в іншому. Два помешкання поєднані довжелезним коридором – лабіринтом, з купою поворотів, сходів, переходів тощо. До того ж зараз в лікарні ведуться ремонти, і маршрут пролягає по підвалу. Орієнтирами служать вказівники на стінах, і розібратися в них навіть не кожному дорослому вдається! Вже не кажучи про 6-річну дитину! Кореспондент газети «Кур'єр» побувала з робочим візитом у Сумській обласній лікарні, поспілкувалася з матерями. Думки жінок відносно того, що вони тут мають право перебувати лише на комерційній основі, розділилися. Одні невдоволені, інші вважають, що це цілком нормально, адже гроші йдуть на покращення матеріального становища саме того відділення, в якому доводиться лікуватися їх дітям. Тобто, здаються ці 67 грн. на день для них же самих. Автор статті попросила прокоментувати ситуацію головного лікаря СОКДЛ Ігоря Змислю. Зі слів Ігоря Федоровича, платне перебування матері – не новина, і відбувається воно згідно З постановою Кабміну, виданої ще в 1994 році. Тоді, 25 років тому, граничний вік був – 3 роки. Тобто мама мала право знаходитися в лікарні разом з малюком, якщо йому ще не виповнилося трьох років, а після – лише платно. Потім на деякий час лікарня зняла цю комерційну послугу, а у 2018 році знову поновила.
 
Але, враховуючи те, що медична установа повинна бути ближчою до дитини, підвищила вік, що дозволяє хворому маленькому пацієнтові бути разом з матусею, тож платне перебування тепер лише якщо хлопчику або дівчинці виповнилося 6 років. У ці 67 гривень входить право матері на окреме ліжко, а от харчування – немає. Годуватися мама повинна в кафе, яке діє на території лікарні. За повноцінний обід треба віддати майже 50 гривень, але іншого виходу немає. Альтернатива – булочки з кавою. Це дешевше, але не корисніше. Що ж стосується окремого ліжка для жінки, то пані Галина стверджує, що їй його ніхто не пропонував, адже про платне перебування і не натякнули при оформленні в стаціонар. «Якби я знала, що доведеться платити за ці 3 дні 201 гривні, я б вимагала до себе кращого відношення, і вже точно не мостилася б сином на одному вузенькому ліжечку!», - каже глухівчанка. Ігор Змисля ж пояснює дану ситуацію відсутністю комунікації між двома людьми – завідуючим відділення та матір’ю. Ігор Федорович запевняє, що спочатку, коли тільки поновили платну послугу, батьки приходили до нього та вимагали пояснень, куди йдуть кошти. Та коли лікар надав їм всі документи, заспокоїлись і повністю погодилися з комерційною послугою. Тож, любі читачі, якщо вам, як люблячим матусям та таткам, доведеться везти своїх діточок до сумських спеціалістів, знайте, що потрібно мати гроші не лише на ліки, а й на ліжко! Кореспондент поцікавилася, а як же бути людям з низьким соціальним статусом, котрі не в змозі сплатити послугу, а хвору дитинку не хочуть саму залишати в лікарні? Головлікар запевнив, що в таких випадках збирається консиліум і колегіально вирішується питання: чи можна дозволити конкретній мамі безкоштовно перебувати з малюком. Як правило, рішення приймається на користь маленького пацієнта. Адже лікарня має статус «Доброзичливої до дитини».
 
Оксана Ковальова


Поделиться в соцсетях:

Нашли ошибку в статье ? Выделите слово/несколько слов и нажмите Ctrl+Enter

Похожие новости