Новина з категорії: Статті

Кліщовий бореліоз - інфекційне захворювання, що передається через укус кліща

Кліщовий бореліоз (хвороба Лайма) - інфекційне захворювання, що передається через укус зараженого кліща.

Кліщовий бореліоз - інфекційне захворювання, що передається через укус кліща

Захворюваність на бореліоз має сезонний характер – збігається з періодом активності кліщів, що заражаються від інфікованих тварин. Прикметно, що ці комахи можуть «отримати» від них не лише борелії, а й вірус кліщового енцефаліту та інших збудників, тому можливий розвиток мікст-інфекції.

На ранніх стадіях хвороба виліковна, а на пізніх – медикаментозне втручання триваліше й менш ефективне. Відтак, хотілося б наголосити на неабиякій важливості своєчасної діагностики.

Типовим симтомом захворювання є почервоніння (еритема), що, зазвичай, виникає не раніше, ніж через тиждень після ураження, збільшується, й інколи досягає декількох десятків сантиметрів у діаметрі. Центр її може світлішати, й тоді почервоніння набуває вигляду кільця.

Якщо ділянка шкіри почервоніла в момент укусу, то це, можливо, не бореліоз, а реакція на ураження, що швидко проходить після видалення кліща.

Бореліозна ж еритема, навпаки, збільшується, супроводжується несильним свербінням, абозовсім без будь-якого дискомфорту. Слід наголосити, що існують і безеритемні форми захворювання. У такому випадку спостерігаються симптоми загальної інтоксикації: лихоманка, озноб, головний біль, ломота, втома.

Через 3 – 4 тижні еритема може зникнути й без медикаментозного втручання. Втім, якщо бореліоз не лікувати, відбувається ураження нервової системи, суглобів, серця, захворювання набуває хронічного характеру, з’являються болі в суглобах, у частини хворих розвивається атрофічний дерматит.

Хвороба Лайма передається лише через укус кліща. Набута під час вагітності, вона може викликати ускладнення життєдіяльності плода. Профілактичної вакцини відбореліозу немає. Кращі запобіжні заходи – захист від небезпечних комах. Тому при появі перших ознак захворювання терміново звертайтеся до лікаря.

Ірина Горбасьова, райінфекціоніст

Поділитися в соціальних мережах:

Знайшли помилку у статті? Виділіть слово/кілька слів та натисніть Ctrl+Enter

Схожі новини