Скільки коштувало спиляти дерево за часів колишньої влади?
Секвоя, або мамонтове дерево – шпильчаста порода, окремі представники якої можуть досягати стометрової висоти і шістнадцятиметрового діаметру. Його батьківщина – гірські ліси заходу Північної Америки.Дерева, котрі через вік, хвороби або невигідне розташування видалялися з глухівських вулиць за часів роботи старого мера, напевне, не йдуть ні в яке порівняння зі згаданими американськими велетами. Тим не менш, якщо вірити висновкам тимчасової контрольної депутатської комісії міськради, створеної 17 грудня для перевірки фінансово-господарської діяльності міського управління ЖКГ (а не вірити їм поки немає жодних підстав), «непотрібні» представники рослинного царства, зрізані ТОВ «Артбуд» у минулому році, теж мали завидну статуру – майже таку як згадувані мамонтові дерева. Посудіть самі: згідно з документами, наданими комісії, за 11 місяців минулого року товариство та його «близнюк» - «Зеленбуд» прибрали з наших вулиць 383 дерева загальною кубатурою понад 1,7 тис. куб. м. Неважко підрахувати, що кожне з них мало обсяг близько 4, 5 «кубів». Візуально таку кількість деревини можна уявити як колону півметрового діаметру заввишки без малого 18 метрів. Не секвойя, звісно, але теж вражає уяву. Надто коли дізнаєшся, що на зрізування цих пішло майже 200 тис. грн., без урахування витрат на автовежу, виробничі та адміністративні послуги. Кожен «велет», таким чином, коштував міській скарбниці аж 522 гривні. Сума доволі пристойна, і, здається, члени комісії повинні детально ознайомитися з калькуляцією, порівнявши її з витрати на аналогічні послуги, скажімо, в 2011 – 2012 рр. Тоді, здається, озвучувалися трохи інші суми: чи то 800, чи взагалі понад 1000 грн. за одне зрізане дерево.
Втім, не будемо відволікатись. Депутати звернули увагу на ще одну «цікавинку»: 336 дерев, чиї крони були піддані обрізуванню та проріджуванню працівниками ТОВ «Зеленбуд» і «Артбуд». Саме за таку кількість вони отримали коштів з міського бюджету. Водночас акти з обстеження дерев та ордери на виконання розрідження крон підтверджують опорядкування лише 113 одиниць зелених насаджень. То що, флористичне «обрізання» обійшлося чи не втричі дорожче за оптимальні розцінки?!
Відповідь на це, й низку інших питань, які виникають по мірі ознайомлення з матеріалами депутатських розслідувань, ще належить почути. Перша ж спроба надати розголосу фактам можливих зловживань, вчинена головою тимчасової комісії Віктором Фетищенком , під завісу останньої сесії міськради, виявилася невдалою. Представники меншості, зокрема колишній мер Юрій Бурлака та Володимир Гриб фактично засміяли доповідача… Втім, добре сміється лише той, хто сміється останнім.
Андрій КОВАЛЕНКО – для «Кур'єр +ТРК-Глухів»
Поділитися в соціальних мережах:
Знайшли помилку у статті? Виділіть слово/кілька слів та натисніть Ctrl+Enter