Новина з категорії: Культура

Про книги й авторське право

Багатьма відомими людьми славиться наш край і наше місто. У Глухові народилися визначні вчені, художники, артисти, письменники та поети. От і сьогодні ми зустрілися з поетами рідного краю: Петром Товстухою, Надією Геращенко та Олександром Жулем. 

Адже 23 квітня - Всесвітній день книги й авторського права. Учитель історії Ю.Цибата повідомила нам дуже багато цікавого про це свято, яке об’єднує поетів, письменників, митців. Ми дізналися, що існує авторське право і закон його захищає. Ніхто не може поставити свій підпис під чужим твором!

Запрошені автори презентували свої книги, розповідали про те, що спонукало до написання віршів, як розвивався їх талант. Нам було дуже цікаво, особливо всіх захопили поезії про красу рідного краю, викликали гордість і героїчні почуття вірші про воїнів АТО. Член Національної спілки письменників України Петро Товстуха розповів про місцевість, де народився, про свою творчу працю, прочитав поезії з книги «Круговерть», запросив на майбутню презентацію шостого випуску альманаху «Українська хвиля».

Дуже сподобалися присутнім жартівливі вірші Надії Геращенко, яка є співавтором багатьох альманахів і збірок («Українська хвиля», «Междуречье», «Славянские колокола», «Злато слово», «Злато стремя», «Глухів літературний», «Провінційна столиця»), готує до видання власну книгу.

Над новою збіркою «Калейдоскоп», яка буде вміщувати переклади й переспіви поезій геніальних поетів світу, працює і Олександр Жуль. Запрошені на свято члени літературної студії «Джерельце» (керівник Н.Громак) розповіли всім присутнім про збірки, видані в межах шкільного видавництва, прочитали власні поезії, які були схвалені митцями.

Поетичні твори наших гостей, співавторів альманаху «Українська хвиля», декламували учні, які дуже сумлінно підготувалися до конкурсу читців. Найкращою визнано Олену Тищенко, якій Петро Товстуха вручив грамоту та збірку «Круговерть». У номінації «Глядацькі симпатії» перемогу здобув Кирил Саботан.

Петро Товстуха назвав переможця конкурсу на кращу пейзажну поезію (конкурс було оголошено в листопаді 2015 р. на сайті «Українська хвиля. Літературно-мистецьке об’єднання» http://ukrhvyla.sumy.sch.in.ua/). Ним став учень 2-Б класу нашої школи Володимир Новіков, який написав вірш у співавторстві зі своєю мамою Вікторією Новіковою. Вова отримав грамоту й книгу «Круговерть» з автографом автора. За активну участь у заходах літературно-мистецького об’єднання «Українська хвиля» Петро Товстуха особисто подарував примірник книги Максиму Рознятовському.

«Зустріч із відомими майстрами слова залишила великі враження в моїй душі та душах учнів», - написала Олеся Ляпіса. Коли захід закінчився, діти продовжували спілкуватися з письменниками, ставили запитання, брали автографи на пам’ять. Ми з нетерпінням будемо чекати майбутніх зустрічей з гарними людьми, які живуть у нашому краї, у нашому місті!

Кирил Саботан, Олеся Ляпіса, Олександр Гулець, учні 5-А класу Глухівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2

Поділитися в соціальних мережах:

Знайшли помилку у статті? Виділіть слово/кілька слів та натисніть Ctrl+Enter

Схожі новини