Новость из категории: Новости

Відкрилась виставка екслібрісів Георгія Сергєєва

До Всесвітнього дня книги та авторського права в Глухівській районній бібліотеці відкрилась виставка екслібрісів Георгія Сергєєва, які автор створив саме для письменників та поетів. Саме слово Ex libris в перекладі з латинської означає "з книг" . Екслібрис або книжковий знак - це невеликий ярлик , на якому зазвичай позначено ім'я та прізвище власника бібліотеки. Як правило, це якийсь малюнок , що розповідає про його інтереси, захоплення або професії .

По суті екслібрис - це своєрідна «візитна картка», яка вказує на приналежність книги власникові. Виникнення екслібриса тісно пов'язане з рукописною книгою і має славну історію , якій вже понад п'ятсот років . І за ці роки мистецтво книжкового знака пройшло багатовіковий шлях розвитку . Про це розповіли ведучі бібліотекарі Ніна Шубнікова та Людмила Бубнова. Георгій Сергєєв - член секції художників друку Спілки журналістів України. Твори його представлені в колекціях Державного музею книги та друкарства України, Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського, Музею екслібриса в Каунасі, Інтернаціонального екслібрис центру Сент-Нікласа в Бельгії, Мистецького музею у Данії та в інших музеях і приватних збірках багатьох країн світу. Батьківське коріння митця бере початок з історичної Глухівщини. Георгій Олександрович Сергєєв народився у 1944 році в селі Шевченкове Глухівського району. Юність Георгія Сергєєва пройшла на Кролевеччині, а сформувався він як митець у Києві. Художню освіту отримав в Українському поліграфічному інституті ім. І. Федорова у місті Львові. Так, в його творчому уявленні переплелися дивні коріння Сходу та Заходу, сформувавши власне творче бачення. Майже все своє життя Сергєєв присвятив книжковій графіці. Він — автор серії портретів відомих діячів світової культури. Але царина його творчості — екслібрис. В книжковій мініатюрі, мабуть, мало рівних в Україні Георгію Сергєєву. Володар вишуканої лінії, красномовного силуету, майстер світлотіньового ефекту — саме такими рисами художник відрізняється від інших митців. Георгій Сергєєв створив понад 800 книжкових знаків.

Він учасник 160 вітчизняних та міжнародних групових виставок графіки та екслібрисів та більш ніж 40 персональних виставок в Україні та за кордоном.. Не забуває Георгій Сергєєв і про рідний край. Виставки його робіт проходили на території Національного заповідника в Музеї археології та Глухівському краєзнавчому музеї. Георгій Сергєєв в спілкуванні надзвичайно проста, душевна людина, залюблена в рідну природу, наділена необмеженою фантазією та баченням прекрасного. Про це в своїми виступами підтвердили Віктор Московченко, мешканець села Шевченкове, поетеса, колекціонер дзвіночків Ірина Колтакова та поет, журналіст, композитор Микола Єроха. А ще Ірина Семенівна та Микола Степанович продемонстували екслібриси, які для них створив Георгій Сергєєв. Ці книжкові знаки підкреслить індивідуальність кожного із них і точно передають їх захоплення.

Георгій Олексанровоч Сергєєв на відкриття виставки не зміг приїхати, але учасники заходу мали можливість поспілкуватися з ним по гучному зв’язку телефона, побажати йому нових творчих досягнень та міцного здоров’я. Виставка екслібрисів Г. Сергєєва діятиме в бібліотеці до 8 травня.

Ніна Шубнікова, бібліотекар Глухівської ЦРБ


Поделиться в соцсетях:

Нашли ошибку в статье ? Выделите слово/несколько слов и нажмите Ctrl+Enter

Похожие новости