Новость из категории: Информация

Пільги та гарантії для військовослужбовців рядового, сержантського складу за контрактом

Згідно з ініціативою Президента України – Верховного  Головнокомандувача Збройних Сил України з 1 січня 2016 року відбулося суттєве збільшення грошового забезпечення військовослужбовців.

Пільги та гарантії для військовослужбовців рядового, сержантського складу за контрактом

Воно залежить від займаної посади, військового звання, кваліфікації, терміну проходження військової служби. На сьогоднішній день грошове забезпечення осіб рядового, сержантського та старшинського складу становить від 7000 грн.

Під час проходження військової служби за контрактом військовослужбовці рядового, сержантського і старшинського складу у відповідності до Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” мають право на пільги:

1. Отримання житла за рахунок держави.

Довідково. У разі відсутності службового жилого приміщення військовослужбовці рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом і не перебувають у шлюбі, можуть розміщуватися в спеціально пристосованих казармах у розташуванні військової частини, а сімейні – у сімейних гуртожитках. Військовослужбовці, які мають вислугу військової служби 20 років і більше, мають право на отримання постійного житла.

2. Речове забезпечення у відповідності до визначених норм.

3. Використання щорічної основної відпустки із збереженням грошового, матеріального забезпечення та грошової допомоги на оздоровлення у розмірі місячного грошового забезпечення.

4. Отримання підйомної допомоги в розмірі місячного грошового забезпечення на військовослужбовця і 50 відсотків місячного грошового забезпечення на кожного члена сім’ї військовослужбовця, який переїжджає з ним на нове місце військової служби, при переїзді на нове місце військової служби в інший населений пункт, у зв’язку з призначенням на військову посаду, зарахуванням до військового навчального закладу, термін навчання в якому становить не менше шести місяців, або у зв’язку з передислокацією військової частини.

5. Забезпечення військовослужбовців за контрактом безкоштовними обідами у робочі дні (або за бажанням грошовою компенсацією у розмірі вартості набору продуктів на приготування обіду).

6. Безоплатну кваліфіковану медичну допомогу у військово-медичних закладах охорони здоров’я.

7. Право на санаторно-курортне лікування та відпочинок у санаторіях, будинках відпочинку, пансіонатах і на туристських базах Міністерства оборони України (один раз на рік).

8. Отримання освіти у вищих навчальних закладах (вищих військових навчальних закладах) без відриву від проходження військової служби (за заочною формою навчання).

Довідково: Особи рядового, сержантського та старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом та продовжили строк військової служби за новим контрактом, мають право навчатися без відриву від військової служби у вищих військових навчальних закладах, військових навчальних підрозділах вищих навчальних закладів, а у разі відсутності можливості підготовки за спеціальностями у цих навчальних закладах, – в інших вищих навчальних закладах з метою здобуття вищої освіти.

Після завершення першого контракту (у тому числі 6 – ти місячного контракту), військовослужбовці, які продовжили строк військової служби за новим контрактом, можуть безкоштовно отримати вищу освіту (спеціальність).

9. Право на пенсійне забезпечення незалежно від віку в разі, якщо вони мають на день звільнення зі служби вислугу 25 років і більше  або за наявності трудового стажу 25 років і більше, з яких не менше ніж 12 календарних років і 6 місяців становить військова служба.

За більш детальною інформацією щодо вступу на військову службу за контрактом звертайтеся до військового комісаріату (щодня з 8-00 до 17-00, крім суботи та неділі: м.Глухів, вул.Києво-Московська 31, тел.2-26-10).

О. В. Хроль, військовий комісар Глухівського об’єднаного міського військового комісаріату підполковник

Поделиться в соцсетях:

Нашли ошибку в статье ? Выделите слово/несколько слов и нажмите Ctrl+Enter

Похожие новости

  • #1
  • 8 мая 2016 13:47
  • Автор: Rout

9. Право на пенсійне забезпечення незалежно від віку в разі, якщо вони мають на день звільнення зі служби вислугу 25 років і більше або за наявності трудового стажу 25 років і більше, з яких не менше ніж 12 календарних років і 6 місяців становить військова служба.

 

Прошу уточнити, в другому випадку(видІлено), чи не повинно виповнитись 45 років?

  • #2
  • 8 мая 2016 22:04
  • Автор: 5 копеек

Цитата: Rout
Прошу уточнити, чи не повинно виповнитись 45 років?

Должно! Закон Украины "О пенсионном обеспечении лиц, уволенных с военной службы, и некоторых других категорий лиц", ст. 12, ч. 1 подпункт Б.

Здесь можно почитать

http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/2262-12/page2