Новость из категории: Культура

У Глухівській районній бібліотеці відзначили Європейський день сусідів

Сусіди є у всіх - у людей, у тварин, у країн, у планет... І щоб не забувати про те, що всі ми живемо близько і, по суті, сусіди, в 2000 році в Парижі було засновано нове свято - Європейський День сусідів, яке відзначається в останню п’ятницю травня. Засновником цього свята-заходу був француз А. Перифан, в даний час він є координатором Європейського дня сусідів і Президентом Європейської федерації місцевого єднання. У свята вже більше 1200 партнерів в більш ніж 30 країнах-учасницях.

Європейський день сусідів працівники Глухіської районної бібліотеки вирішили відсвяткувати разом зі своїми сусідами – студентами професійно – педагогічного коледжу ГНПУ ім. О. Довженка та поетесою Іриною Колтаковою. А темою для розмови стала країна Латвія, де пройшло дитинство Ірини Семенівни і куди вона навідується кожного року до своєї рідні. Учасники заходу дізнались багато цікавого про цю Прибалтійську країну, її історію, природу, архітектуру, провідні галузі економіки, народні традиції.

Світлини І. Колтакової дали всім змогу віртуально подорожувати вуличками Старої Риги, дивуватись від почутих легенд про старовинні замки Сігулди побувати на фестивалях хліба, відчути подих моря на пляжах Юрмали, побродити між розвалинами замку Ливонського ордена в м. Лудза, помилуватися ландшафтами, пам’ятниками та муралами (намальованими на стінах будинків картинами) міста Резекне, познайомитися з латгальськими майстрами по виготовленню керамічних виробів. А після віртуальної подорожі сусіди дзвонили дзвіночками, привезеними з Латвії (а, як ми знаємо, Ірина Семенівна - колекціонер двіночків).

Ще декілька цікавих фактів – в Латвії більше 1000 озер та 700 річок, там в гості завжди приходять з квітами, в містах дуже багато кав’ярень, в Латвії переважає натуральне сільськогосподарське виробництво, тому латвійська кухня грунтується на м'ясних, молочних, рибних продуктах. Також тут можна спробувати безліч блюд, які здаються неймовірним поєднанням інгредієнтів, на зразок манної каші зі збитими білками "буберте", пивного або хлібного супу з сухофруктами, а також киселю з чорного хліба або киселю з ревеню зі збитими вершками.

Сусіди в цей день скуштували смаколики латвійської кухні, які приготувала бібліотекар Ніна Шубнікова - еклери «Вецрига» з солодкою сирною начинкою та гарбузову запіканку з різними приправами. Сусідське спілкування виявилось цікавим і невимушеним та всім добавило гарного настрою.

Поделиться в соцсетях:

Нашли ошибку в статье ? Выделите слово/несколько слов и нажмите Ctrl+Enter

Похожие новости