Депутат Олександр БУЙКОВ: про пріоритети, учбову зброю, та інше
Депутат Міської ради Олександр БУЙКОВ давно став у Глухові медійною персоною. Останнім же часом завдяки його пропозиціям забезпечити школи учбовою зброєю, а також скандальній активності «фейків» у соціальних мережах, медійності й відомості дуже додалося. Це дає нам привід задати Олександру декілька запитань.
Після останніх місцевих виборів політична ситуація у Глухові змінилася. Люди обрали нового керівника громади. Ситуація зараз така, що особливо не до політики: Глухів віднедавна - центр громади, і наша влада має більше ніж будь-коли зосереджуватися на збільшенні надходжень до бюджету, медицині та освітній мережі, жорсткіше контролювати видатки – так, щоб, як кажуть, кожна копійка використовувалася з найбільшою ефективністю. Ну, і звісно, запроваджувати нові проєкти, що допоможуть покращити благоустрій, рівень комфорту, зробити врешті Глухів та оточуючі села привабливими для інвесторів.
Децентралізація дуже змінила умови роботи голови громади та депутатів. «Сила і честь» представила голові громади своє бачення розвитку міста, сільських територій, сформоване не на якихось захмарних фантазіях, а тому, чого реально хочуть люди, наші виборці. Знайшли розуміння і підтримку. І що далі: ставати, як то кажуть в позу заради якихось політичних «хотєлок»? Робота місцевого самоврядування – це не стільки політика, скільки – робота для людей, виборців, створення для них зручного життєвого середовища.
На вирішенні яких питань зосереджена нині робота фракції СіЧ у Глухівській міській раді?Наша фракція у складі депутатського корпусу працює над багатьма питаннями функціональної діяльності та розвитку громади. Є, однак, і такі, що їх вважаємо пріоритетними. Серед них, наприклад, проблема забезпечення житлом молодих лікарів та інтернів, яку озвучила наша депутатка Крістіна ЛАЗАРЕВИЧ.
Глухівська медицина швидко старіє. Багато лікарів досягли пенсійного віку. Тут не треба бути великим прозорливцем, аби зрозуміти: за кілька років матимемо проблеми з кваліфікованими фахівцями в медичній сфері. Вони, власне, вже почалися: згадаймо історію з хірургами, офтальмологом.
Чи можна вирішити проблему? Звичайно можна – насамперед за рахунок запрошення до Глухова випускників медичних вишів, інтернів. Втім тут постає інший складний момент - забезпечення житлом. Без цього, дивитимемося правді в очі, навряд чи хто поїде на роботу до нашого міста, тим більше, що зараз у молодих лікарів купа «спокус» - те ж працевлаштування за кордоном. А останнім часом, до всього, фінансово спроможні громади зваблюють класних медичних фахівців саме наданням житла. Тож фракція вважає житло медикам запорукою збереження та розвитку глухівської медицини. Вітаємо кроки керівництва громади на цьому шляху, зокрема виділення для квартир молодим лікарям будівлі колишнього районного відділу освіти на Шевченка, 16А. Водночас переконані, що на проблему треба подивитися ширше. Для цього, насамперед, необхідно визначитися з тим:
- яких саме профільних фахівців найбільш потребуватиме наша медицина наступними роками;
- на які фінансові ресурси для забезпечення житлом медиків може розраховувати громада;
- за яких фондів виділяти житло, адже декілька років у Глухові не ведеться капітальне централізоване житлове будівництво.
А може є сенс пошукати та «влізти» в якусь профільну регіональну чи державну програму житлового будівництва? Чи внести зміни в нашу – залучення молодих лікарів до Глухова, що діятиме до 2022 року.
Другий важливий напрямок роботи депутатів СіЧ – розвиток місцевого комунального житлово-експлуатаційного підприємства (зараз – житловий комунальний центр – ред.)
Так, від початку року робота помітно пожвавилася. Комунальники оперативно прибирають сміття у місті, активно здійснюють будівельні роботи, провели низку ремонтів в адміністративних приміщеннях. Є й нові перспективні започаткування – наприклад переробка гілля та листя міських зелених насаджень. Ознаки оздоровлення, як то кажуть, наявні. А ще ж недавно ВЖРЕКП, як здавалося багатьом, ось-ось мав піти в небуття, подібно до інших виробничих суб’єктів, що залишилися від радянської доби!
Наша фракція, до речі, підготувала конкретні пропозиції щодо забезпечення ЖКЦ спеціальною технікою для очищення тротуарів від снігу, бо – це довів приклад нинішньої примхливої й доволі сніжної зими – двірникам, озброєним ломами та лопатами, з цим завданням годі впоратися. І, ще один приклад плідного співробітництва з виконавчою владою: управлінням житлово-комунального господарства спільно з ЖКЦ розробляється програма фінансової підтримки підприємства. Прагнемо, щоб наступної зими чистились тротуари швидше та якісніше за допомогою нової сучасної техніки. Разом з центром зайнятості плануються громадські роботи. Налагоджуємо зв'язки зі старостами, а у Перемозі, Білокопитовому, Заруцькому, Будівельному планується благоустрій сільських територій, облаштування зон відпочинку, обрізка порослі, облаштування парканами кладовищ та інше.
Гадаю, не треба пояснювати, наскільки важливим є під час гібридної війни на Донбасі питання військової підготовки молоді. Навчальна програма, затверджена наказом Міносвіти та науки наприкінці минулого року передбачає, що старшокласники повинні опанувати багато вмінь з вогневої підготовки, вивчення стрілецької зброї та поводження з нею. Але чи буде в змозі по закінченні курсу «Захисту України» конкретний глухівський випускник, як це передбачено програмою, вміти готувати зброю до стрільби, вибирати позицію і ціль, вражати з першого пострілу, дотримуватися заходів безпеки при користуванні зброєю тощо.
Як, скажімо, можна опанувати зброю – ну так щоб з першого пострілу влучати в ціль, якщо звичайному школяреві – не кадету чи вихованцю спеціалізованого ліцею, нагода потримати в руках справжню зброю випадає хіба на коротких зборах. Йому часто демонструють лише дерев’яні муляжі. Про це йшлося, зокрема у зверненні до мене Глухівської спілки учасників АТО та військово–патріотичного руху «Джура». Їхні представники констатували факт відсутності матеріальної бази для вивчення курсу захисту України у низці глухівських шкіл. Так що мої пропозиції щодо учбової зброї – не якась там самодіяльність, а ініціатива моїх виборців, яку, згідно з законом повинен доводити до влади й загалу.
Учбова зброя є, військовий комісаріат може передати її, але освітяни мають забезпечити спеціальні приміщення для зберігання, обладнані сигналізацією та гратами. Згідно з кошторисом, для цього потрібно 80 тис. грн.
У зверненні до міського голови запропонував винести питання про обладнання приміщень зберігання учбової зброї для навчань за стандартними програмами курсу «Захисту України» на обговорення найближчого пленарного засідання сесії міської ради, підготувати проект відповідної програми, та передбачити фінансування з міського бюджету.
Записав Андрій КОВАЛЕНКО