Понівечили контейнер для сортування сміття: що далі?
У Антона Павловича Чехова є оповідання «Зловмисник». Коротко нагадаю його суть.
До судового слідчого приводять зловмисника – маленького, худого, рябого мужичка Дениса Григор’єва, затриманого сторожем за відкручуванням гайки, що нею рейки прикріплюються до шпал.
– Для чого ти відгвинчував гайку, – запитує слідчий.
– У нас в селі з них грузила для вудок роблять, – відповідає Денис.
Постійна боротьба за життя пам'яток історії, навчила мене головної істини: є заява, є правопорушення. Гнида, краще щоб тебе знайшла поліція. Нагадаю. На днях якась особа розрізала контейнер для вторинної сировини. Його полагодили і знову акт вандалізму.
Віктор КРИМОВ вважає, що нівечення контейнерів шкодить як його бізнесу, так і самій ідеї роздільного збору відходів. Він також висловив міркування, щоб контейнерні майданчики знаходилися під контролем. А яким чином можна відстежувати сам процес збирання і, відповідно, зловмисників?
Ось якої думки з цього приводу Олександр БУЙКОВ:
- Вважаю, контроль за засміченням території та запобігання актами вандалізму можливий насамперед за допомогою камер відеоспостереження. Про це йдеться у програмі «Безпечне місто», що передбачає встановлення багатоцільової системи відео спостереження. З запровадженням роздільного сортування відходів це взагалі виходить на перший план. Відеоспостереження допоможе підтримувати підприємців, які займаються утилізацією твердих побутових відходів, виявляти вандалів, і, в кінцевому підсумку зробити наше місто чистішим. А також попередити захаращення територій навколо контейнерів непрофільним сміттям, прибирання якого так дорого коштує міському бюджету.
Отже, впровадження європейської практики роздільного збору твердих побутових відходів з необхідністю піднімає питання створення іншого важливого елементу інфраструктури сучасного міста – БАГАТОЦІЛЬОВОЇ СИСТЕМИ ВІДЕОСПОСТЕРЕЖЕННЯ.