Новость из категории: Статьи

Кому не потрібний закон про «спецконфіскацію»?

16 червня ц.р. Верховна Рада України не проголосувала внесення до порядку денного законопроекту № 4811 про арешт та конфіскацію активів корумпованих чиновників, набутих злочинним шляхом. Законопроект розроблено групою народних депутатів, до складу якої входили депутати від фракції «Народного фронту» А.Геращенко, Ю.Береза, А.Тетерук, Т.Чорновол та інші.

Закон давав можливість, зокрема, конфіскації півтора мільярда доларів Януковича, які арештовані ще у березні минулого року на рахунках «Ощадбанку». Однак, до сих пір ці кошти не можуть бути вилучені і зараховані до держбюджету. Законопроект фактично став єдиною можливістю конфіскувати вже арештовані кошти, оскільки неповороткі слідчі і корумповані судді гальмують розкриття і покарання злочинів режиму Януковича.

За внесення цього законопроекту проголосувало лише 169 депутатів із 226 необхідних. Майже половину голосів дали депутати «Народного фронту» - це 73 «за» з 75 присутніх. Нуль голосів дав «Опозиційний блок», що абсолютно недивно. Натомість вразили результати голосування інших фракцій – тих, які називають себе патріотичними. Фракція «Батьківщини» так само, як і «Опозиційний блок», дала нуль голосів. «Самопоміч» - лише два голоси «за». З двадцяти одного депутата «Радикальної партії Ляшка» законопроект підтримало лише дев’ять. Не голосували за цей законопроект і депутатські групи «Воля народу» та «Відродження».

Автори законопроекту про «спецконфіскацію» відкрито заявляють, що вилучені кошти можна було б використати на підтримку Збройних сил України та соціальні видатки бюджету. Дуже дивно, що за гроші Януковича так активно вболівають не лише його поплічники з «Опозиційного блоку», «Волі народу», «Відродження», а й ті, хто не втомлюється щодня волати про неземну любов до України і безмежну турботу про людей. І, мабуть, не даремно тому, що якщо цей законопроект буде прийнято, як Закон України, то він дозволить конфіскацію активів корумпованих чиновників та депутатів.

Олександр Зінчук

Поделиться в соцсетях:

Нашли ошибку в статье ? Выделите слово/несколько слов и нажмите Ctrl+Enter

Похожие новости