Новость из категории: Спорт / Культура

Цікава розповідь і турнір

Стремглав бегут секунды быстро
Куда-то устремляясь ввысь,
О как порой прекрасны шахматы,
До слез похожие на жизнь.

Під патронатом єврейського музея Глухівщини, у нашому місті проведено низку заходів з нагоди 100-річчя видатного земляка - астрофізика Йосипа ШКЛОВСЬКОГО. В рамках відзначення ювілею, за ініціативи керівника єврейського музею Михайла ЧАСНИЦЬКОГО, до Школи мистецтв запросили й ветеранів шахового спорту Глухівщини.

Михайло Михайлович повідав про життєвий шлях академіка, доповнивши наочними фотоматеріалами. Співдоповідачем був Микола ГУРЕЦЬ. Він висвітлив деякі цікаві моменти біографії Шкловського, акцентувавши увагу присутніх на його шахових чеснотах.

Потім відбувся турнір, у якому взяли участь 13 шахових майстрів. Матчі проводилися у 5 турів, за швейцарською системою, з регламентом по15 хвилин на партію. Ветерани, попри спеку, задуху, та не надто міцне здоров’я, трималися молодецьки, використовуючи належним чином свій головний резерв – увагу. Це дозволяло зберігати свіжість та бадьорість інтелекту, що, у свою чергу, втілилося у прекрасні комбінації.

З перших турів, перемігши досвідчених КУЗНЄЦОВА, ГУРЦЯ та ПОЛЯНСЬКОГО, лідерство захопив Олександр САВОЛАЙНЕН. Втім, у заключному турі він зіштовхнувся з самим Юрієм ШЕМШУЧЕНКОМ, який, щоправда, мав на очко менше. Їхній поєдинок і повинен був вирішити долю першого місця. Суперники довго маневрували, й лише десь з 20 ходу перейшли до активних дій. Одна неточність у грі О. Саволайнена дозволила перехопити ініціативу його суперникові, потім - перевести гру в ендшпіль…Врешті решт, безсумнівний, здавалося, фаворит, здався. Взагалі, вони зрівнялися за кількістю очків, але згідно з додатковим показником переможцем став Юрій Шемшученко. Третій приз здобув Олексій БУБНОВ, з однією поразкою від переможця,при одній нічиїй.

На турнірі змагався за шахівницею й наш головний шаховий «гуру» Леонід ПОДОБЄДОВ. Він, до речі, посівши високе 4 місце, отримав спеціальний приз. Нагороди під аплодисменти учасників вручали Михайло Часницький та голова Глухівської міської федерації шахів Олександр КЕЛЬБАС. Усі учасники дуже вдячні Михайлу Михайловичу за цікавих захід, а також засвідчують свою щиру приязність спонсорам: Борису ДАВИДОВУ,Аллі КОРОБЧАНСЬКІЙ, Марті КОВБАСІ(Юдкевич), Леоніду ШОХЕРУ з Москви.

Окрема подяка Олександру та Тетяні КЕЛЬБАСАМ за допомогу у суддівстві та Олені САКУН - надання затишного приміщення.

Арбітр турніру, суддя 1-ї категорії Андрій СТЕГНО

Поделиться в соцсетях:

Нашли ошибку в статье ? Выделите слово/несколько слов и нажмите Ctrl+Enter

Похожие новости