Новость из категории: Статті

Щеплення: краще ніж рік тому, але далеко від ідеалу

Саме так можна охарактеризувати становище з наявністю препаратів для щеплень малюкам у дитячому відділенні Глухівської центральної районної лікарні. Минулого року, як відомо, ситуація зі щепленнями була критичною. Відповідні препарати до Глухова практично НЕ НАДХОДИЛИ. Сьогодні, за оцінкою завідуючої дитячим відділенням Вікторії ЛИСЯНСЬКОЇ, потреба в них за поточні 9 місяців покрита приблизно на третину від звичного річного обсягу. Звичайно, цього замало, але достатньо для попередження катастрофічного становища.

Надійшли, зокрема, пентаксин (для профілактики коклюшу, дифтерії, правця, менінгококової інфекції), препарати оральної живої ( т. зв. ОПВ - першого разу 290, другого – 428 доз, з терміном придатності 3 місяці, для щеплення дітей до 6 років) та 260 доз інактивованої поліомієлітної вакцини (т. зв. ІПВ, вводять з двохмісячного віку). Остання партія вже розійшлася наполовину. Відзначимо, що процес надходження як ОПВ, так й ІПВ, у рамках державної гуманітарної програми, дуже пришвидшив спалах захворювань на менінгіт серед дітей у Західній Україні. Нині глухівські педіатри чекають на надходження партії нової для нас двохвалентної ОПВ – вакцини.

Поки зберігається значний запас hib – вакцини проти бактеріального менінгіту – не використано 97 доз з 110 завезених. Такі повільні темпи пояснюються тим, що препарат, зазвичай, третій на черзі, після дворазового щеплення дітей пентаксином та АКДП. Використано у повному обсязі 200 вакцин для попередження гепатиту Б, та 520 – КПК(проти кіру, паротиту та червоної висипки). Треба згадати ще й про тисячу доз для туберкулінової діагностики дітей, придбану за рахунок міського бюджету.

Ми запитали Вікторію Валеріївну, наскільки важкі наслідки для здоров’я молодших поколінь може потягнути річна перерва у забезпеченні вакцинами: Якщо імунізовано 70% відсотків населення ризик поширення згаданих небезпечних інфекцій мінімальний, якщо менше – захворюваність проявляється ОБОВ`ЯЗКОВО. Цього року у Дніпрі вже зафіксовано один випадок правця.

Додаткові ризики «воскресіння» призабутих було хвороб створюють батьки, котрі категорично відмовляються від щеплень. За інформацією В. Лисянської, у Глухові таких приблизно 10 – 15%. Цей показник приблизно співпадає з тим, що має місце в середньому по Україні. Найчастіше відмовляються робити антигепатитні та hib – щеплення.

Андрій Коваленко

Поделиться в соцсетях:

Нашли ошибку в статье ? Выделите слово/несколько слов и нажмите Ctrl+Enter

Похожие новости