Новость из категории: Новости

Вакцина буде падати просто з неба

У вівторок до Глухова прибули 4 повітряних судна АН – 2, які будуть розсіювати по всій території Сумщини вакцину проти сказу. Пероральна імунізація плодоїдних тварин (лисиць, вовків, єнотоподібних собак) планувалась заздалегідь, і ось, нарешті, вона почала відбуватись.

Ми власними очима побачили ті самі літаки та поспілкувались зі старшим авіаційним начальником злітно – посадкового майданчика аеродрому «Глухів» Олександром Понирко. Олександр Костянтинович розповів, що подібні заходи проводяться не перший раз, але прибувало лише одне судно, котре літало з району в район, розкидуючи вакцину. Цього ж року все буде відбуватися інакше, бо залучені 4 літаки.

Ці повітряні судна прилетіли з аеродрому «Коротич» Харківської області. «Наше завдання – забезпечити їм стоянку та надійну охорону, а їхня ціль – розсіяти по всій території Сумської області засіб від сказу», - коментує співрозмовник. Нагадаємо, що сказ – одна з небезпечних вірусних хвороб для тварин та людей, від якої вражається центральна нервова система з ознаками поліоенцефаліту, супроводжується паралічами й завжди закінчується смертю. Розповсюджують сказ у природі лисиці, вовки, єнотоподібні собаки та бродячі тварини. Складна епізоотична ситуація по сказу в Україні й Сумській області потребує радикальних мір, серед яких одне з основних позицій займає саме пероральна імунізація диких плодоїдних, ефективність яких доведена як в експериментальних, так і в польових умовах. Тому ця процедура не просто важлива, а й вкрай необхідна. Через газету звертаємось до глухівчан: коли побачите в небі літак АН – 2, який розкидає приманку з вакциною розміром зі сірниковий коробок, не хвилюйтесь та не беріть її до рук. Вона призначена не для людей, а для тварин.
 
Оксана Ковальова
Більше фото за посиланням

Поделиться в соцсетях:

Нашли ошибку в статье ? Выделите слово/несколько слов и нажмите Ctrl+Enter
загрузка...
Нет комментариев к этой новости. Оставьте комментарий первым

Похожие новости

Только зарегистрированные пользователи могут оставлять комментарии. Пожалуйста зарегистрируйтесь или войдите в ваш аккаунт.
Авторизация с помощью соцсетей:
Авторизация с помощью Facebook Авторизация с помощью Google
загрузка...