День Психолога: святкові будні
Із 2004 року викладачі кафедри психології та студенти спеціальності «Практична психологія» відзначають своє професійне свято (23 квітня). Корпус №7 Університету був «оздоблений» різноманітною психологічною інформацією. Так, на 1-му поверсі у темі «Сприймання» розмістились малюнки, вдивляючись в які, можна було побачити різні смислові композиції («Дивись глибше, побачиш більше»), а над сходами майоріли «смайлики» та емблеми із символом «ᴪ» («псі»). Стінгазета «Хто такий психолог?» (11-П група) дала можливість студентам та викладачам різних спеціальностей висловити власні думки з приводу професії. Другий поверх став «Світом емоцій», де розташувались дитячі фото, а стінгазета «Країна емоцій» допомогла ознайомитись з різними емоційними станами, наприклад: коли до тебе зненацька приходить розв’язання проблеми (інсайт) чи неможливість згадати назву предмета, дотепер тобі відомого – це «прескевю» (22-БП, 31-БП, 52-БП, 12-Б, 32-Б групи).Стіни сходів на 3-й поверх увінчалися цитатами відомих філософів, психологів, письменників (А. Енштейн, С. Джонсон, Д. Карнегі, Г. Менкен, З. Фрейд, Ф. Честерфілд та ін.), де можна було почерпнути різні життєві істини, зокрема «Якщо вас демонстративно не помічають, то, значить, вами серйозно зацікавились» (Г. Торо), «Розуміти життя і знати людей – це далеко не одне і теж. Мудрість – це зрозуміти характер і відчути настрій» (Б. Грасіан), «Ми знаємо, хто ми є, але не знаємо, ким ми можемо бути» (В. Шекспір). Загалом, цей поверх відзначився насиченою інформацією: цікаві факти про пам’ять, поведінку, особистість тощо (21-П, 31-П групи). Четвертий поверх – це передусім оголошення-мотиватори, в яких треба відірвати листочок із зображенням смішних персонажів, а також кольорові повітряні кульки та пурхаючі метелики, завдяки яким панував святковий настрій (41-П, 51-П, 6М-П групи). На всіх поверхах знаходилися скриньки з психологічними порадами про покращення сімейних і міжособистісних стосунків, уникнення конфліктів та «скриньки компліментів» для дівчат і хлопців.
У середу, 20 квітня, бажаючі брали активну участь або стали глядачами таких майстер-класів: «Ароматерапія: створення власного ароматного простору – аромакамені» (Н.М. Гончарова – практичний психолог Третьої обласної спеціалізованої психіатричної лікарні, арт-терапевт); «Лялькотерапія: Лялька – Подорожниця» (О.А. Петрук – майстер лялькотерапії). Присутні мали нагоду особисто виготовити аромакамінь, ляльку та ознайомитися з прикладними терапевтичними прийомами у професійній діяльності практичного психолога. Практичним психологом Університету Ю.В. Рябком в університетському коледжі з метою пізнання себе і свого партнера проведений семінар-практикум «Психологія сім’ї та партнерських стосунків».
Уперше в Університеті проведена акція «Посадимо троянди» у нашій «альма-матер» з участю студентів 11-П, 21-П, 31-П, 41-П, 51-П, 6М-П, 22-БП, 31-БП, 52-БП груп. Також відбулася презентація навчально-наукових проектів «Виховання громадянина в дошкільному віці» та «Ми вчимося не для школи, а для життя» (керівник – доцент, кандидат психологічних наук С.А. Поліщук), де студенти 41-П І. Андрійович, І. Гонтар, В. Скородько А. Чіркова, як безпосередні їхні учасники, презентували роботу з дітьми дошкільного і молодшого шкільного віку.
День продовжився майстер-класом «Відродження забутого ремесла: плетиво з кореня сосни», який провів І.В. Білевич (член Національної спілки майстрів народного мистецтва, народний майстер, викладач кафедри педагогіки і методики технологічної освіти Університету), а його учасники спробували пізнати основи цього ремесла. На майстер-класі «Чарівний світ крашанки» (С.М. Грибан – заслужений майстер народної творчості) учасники виготовили крашанки з тематичним сюжетом.
Семінар-тренінг «Громада без конфліктів» Ю.В. Рябка зі студентами та мешканцями міста приурочений типам, чинникам виникнення професійних і побутових конфліктів. Його учасники ознайомились із формуванням навичок безконфліктного спілкування та способами визначення власної стратегії поведінки у конфліктних ситуаціях. Потім ще був тренінг для викладачів кафедри психології «Зняття стресу: техніки «заземлення» та релаксації» (Т.М. Євменова – кандидат психологічних наук). Запам’яталось соціологічне опитування жителів Глухова та його гостей про майбутнє благоустрою міста, проведене студентами-психологами.
Насамкінець, особливості цьогорічного свята підсумували професор В.М. Поліщук та асистент І.Є. Носова, які, крім того, відзначили грамотами та сувенірами найбільш активних студентів. Вітаємо студентів-психологів, нинішніх і майбутніх психологів з професійним святом! Бажаємо плідної роботи та задоволення від своєї професії!
асистент-магістр кафедри психології І.Є. Носова
Поділитися в соціальних мережах:
Знайшли помилку у статті? Виділіть слово/кілька слів та натисніть Ctrl+Enter