Новость из категории: Статті

Сім конституцій України

Якщо визначити дати ухвалення всіх Конституцій України, то впродовж року вийде цілий святковий тиждень, правда, в різні дні.

Перша Конституція – «Пакти та конституції законів та вольностей Війська Запорозького між ясновельможним гетьманом Пилипом Орликом та між старшиною, полковниками, а також названим Військом Запорозьким» була ухвалена козацькою радою у м. Бендери 16 квітня 1710 року. Вона була чинна на Правобережній Україні в 1711-1714 рр.

Конституція УНР 1918 – одна з українських конституцій, ухвалена Малою Радою 29 квітня 1918 р. Проголошувала державну суверенність, самостійність і незалежність України, неподільність її території, можливість широкого місцевого самоврядування…

Конституція УСРР 1919 – затверджена Всеукраїнським з’їздом рад 10 березня 1919 р. та прийнята в остаточній редакції ВЦВК 14 березня 1919 р. У загальних положеннях визначала УСРР як організацію диктатури пролетаріату і селянства над капіталістами і поміщиками …

Конституція УСРР 1929 – затверджена ХІ Всеукраїнським з’їздом рад 15 травня 1929 р. В ній УСРР проголошувалась соціалістичною державою робітників і селян …

Конституція УРСР 1937 – розроблена відповідно до Конституції СРСР і затверджена Надзвичайним ХІV Всеукраїнським з’їздом рад 30 січня 1937 р. УРСР віднині вважалася соціалістичною державою робітників і селян, де вся влада належить трудящим міста і села в особі рад депутатів трудящих …

Конституція УРСР 1978 – ухвалена на позачерговій VІІ сесії Верховної Ради Української РСР 20 квітня 1978 р. В ній було чимало прогресивних, демократичних норм, але в цілому вона була пронизана ідеями тогочасної командно-адміністративної системи.

Конституція України 1996 - Основний Закон незалежної Української держави, який закріплює права, свободи і обов’язки громадян України, її суспільно-політичний і державний устрій. Прийнята Верховною радою України 28 червня 1996 року.

За конституцією Україна є суверенною і незалежною, унітарною, демократичною, соціальною, правовою державою у формі республіки. Джерелом влади є народ. Він здійснює владу безпосередньо або через органи державної влади та місцевого самоврядування. Державна влада в Україні здійснюється на засадах її поділу на законодавчу, виконавчу та судову …

Читайте і порівнюйте тексти найголовніших документів України, шановні добродії! І головне: поважайте себе!

Матеріал підготували: Микола Захарченко, Микола Гурець



Поделиться в соцсетях:

Нашли ошибку в статье ? Выделите слово/несколько слов и нажмите Ctrl+Enter

Похожие новости