Новина з категорії: Статті

Олександр БУЙКОВ: замість гучних декларацій – жива конкретика

Говорити про покращення добробуту мешканців громади, благоустрою в місті та на селі, звичайно, добра річ, але чого саме потребують у першу чергу глухівчани, баничани чи семенівці? «Не дам красти нікому!» - звучить взагалі суперово, але яких конкретних заходів треба вжити, щоб гроші громади не перетікали до кишень окремих «добродіїв»?

Олександр БУЙКОВ: замість гучних декларацій – жива конкретика

Співати оди професіоналізму та «міцним господарникам» – теж непогано, але в чому проявляється професіоналізм? Від часів здобуття незалежності, нами, особливо на місцях, керують майже виключно люди «з великим досвідом керівної , партійної роботи, знані виробничники», а результат … - самі бачимо який, і в національному масштабі, й будь – якому окремо взятому місці чи селі. Складається враження, що когорти наших найдосвідченіших у світі керівників дійсно фахово здатні хіба освоювати собі на користь бюджетні кошти та позики кредитних установ. Як виборсатися з цього номенклатурного болота, провести на посаду дійсно розумну, компетентну, чесну людину?

Відповіді до цих і низки інших питань наш кореспондент шукав разом з Олександром БУЙКОВИМ, який представляючи політичну партію «Сила і честь», претендує на місце керівника майбутньої Глухівської об`єднаної територіальної громади.

Починаючи розмову, він зауважив, що від його партійців почуєш тільки живу конкретику - жодних тобі гучних декларацій чи пустих обіцянок:

- Чим відрізняється наша команда від інших учасників виборчих перегонів? Перша, і, гадаю, найсуттєвіша відмінність полягає в тому, що ми не ведемо народ за собою до якихось «світлих вершин». Народ, він же колективний розум, куди потужніший за самого високочолого інтелектуала, політика, або групи політиків - тим більше політиканів, яких у нас повним-повно. Їх можна сміливо називати гібридними політиками, бо роблять вигляд, наче невтомно працюють заради спільного блага, а насправді тупо відробляють гроші своїх господарів, здебільше нечистих на руку.

Ми взяли собі за мету допомогти людям. В цьому власне і полягає робота громадського діяча, політика, депутата: допомагати своїм виборцям, з`ясовувати їхні потреби, бути в курсі їхніх проблем, і, звісно, робити все, або ті вирішувалися. Тож ми й почали з`ясовувати - а що, власне, потрібно глухівчанам і мешканцям навколишніх сіл? Для цього проводили зустрічі, спілкувалися з людьми – можна сказати, приймали суспільне замовлення. З`ясувавши, поміркували разом з активом, послухали фахівців, і розробили програму. Вважаю що вона найкраща: жодних тобі «але – взагале», пустопорожніх розмірковувань про «прохвесіоналізм», якусь сакральну ментальність чи духовність: тільки живі факти, реальні пропозиції.

Звісно, на першому місці у нас економіка. Без неї, дійсно, нікуди: треба робочі місця, податкові відрахування, щоб наповнювати бюджет громади. Тож ми, знову-таки, з урахуванням побажань людей і висновків експертного середовища, розробили план створити умови та запросити інвестора на територію Глухівської ОТГ для будівництва підприємства з переробки молока в сухий концентрат, який користується попитом на ринку кондитерських виробів. Друга наша економічна «фішка» - створення на базі села обслуговуючого кооперативу для закупівлі та часткової переробки місцевої продукції на потреби лікарні, дошкільних та учбових закладів.

Чому саме кооперативу? Справа в тому, що кооператив не зазнає такого податкового тиску, як підприємець – виробничник. А щодо самої ідеї переробки – та, що називається, вийшла на поверхню після нещодавнього масового отруєння дітей в одній з глухівських шкіл. У нас проводять якісь тендери в незрозумілому широкому загалові режимі, їхні переможці потім везуть закуплені втридорога продукти бозна звідки, бозна якої якості, і – маємо що маємо. Тож цілком логічною була пропозиція деяких глухівчан і сільських жителів, з якими спілкувалися: зосередити виробництво, збування, контроль продукції громадського харчування для освіти та медицини тут, на місці. Воно і дешевше, і свіжіше, бо місцевий виробник не стане без ризикувати втратити все що можна, пхати якусь, вибачте на слові, тухлятину. І робочі місця додаткові з`являться. Ще один значимий, як на мене, момент – батьки учнів не будуть більше зазнавати принизливої процедури здавання картоплі та овочів до шкільних їдалень.

Давно витає у повітрі й ідея підвищення віддачи земель глухівської громади. Для цього треба провести повну їхню інвентаризацію - аби переглянути умови використання та подальшого передавання ділянок громади в приватну власність для ведення особистого селянського господарства.

Ні для кого не є таємницею, що на Глухівщині, скажімо так, дуже специфічні умови для інвестування коштів у виробництво, створення сучасних підприємств, які в перспективі дадуть робочі місця і податки до бюджету. А бажаючі вкладатися у Глухів є. На сьогодні маємо аж трьох таких великих підприємців. Є й інші резерви. Роздільне збирання і переробка сміття - це робочі місця й відрахування до бюджету. Кооперативи з селами - це також робочі місця і податки. Будь-яке маленьке бізнесове започаткування треба підтримати.

Від народу й програмне завдання створити на селі Центри розвитку та дозвілля, що включатимуть дитячі зони, гуртки (в тому числі й для дорослих), та організовуватимуть концерти, тематичні вечори. Цезабезпечить людям нормальне культурне дозвілля, стане запорукою збереження сіл від вимирання.

Мої колеги-претенденти на посаду голови громади багато говорять про допомогу глухівській медицині, особливо не деталізуючи: мовляв, оберуть нас, вивчимо питання, запросимо «спеців», і… Швидко кажуть, а чи швидко робитимуть?... Гадаю, у того хто збирається керувати громадою чітке розуміння ситуації , що слід робити в тому чи іншому медичному підрозділі, алгоритми рішення заплутаних проблем сфери охорони здоров`я Глухова має бути вже зараз – хоча б тому, що коронавірусна пандемія не залишає часу на «розкачку», ну і, звісно, продовження медичної реформи. Ми, наприклад, ретельно вивчивши ситуацію, вислухавши медиків пропонуємо у своїй програмі: по - перше, допомогти закупити медзакладам достатню кількість засобів індивідуального захисту від Covid-19 і профільного медичного обладнання, забезпечити введення в експлуатацію апаратури для обстеження методом ІФА та придбання реактивів для безкоштовного обстеження населення; по – друге, придбати нову техніку, житло для медиків, виконати вимоги НСЗУ щодо отримання додаткових пакетів послуг; по – третє, фінансово забезпечити рецептами пільгові категорії населення, збільшити допомогу онкологічним хворим і тим, хто страждає на орфанні захворювання; по – четверте, знайти можливість бодай частково фінансувати аналізи, зокрема біохімічний аналіз крові онкохворим, та платні медогляди. На селі конче потрібно всіма наявними засобами та ресурсами підтримати ФАПи, і забезпечити доступність сільським мешканцям кваліфікованої допомоги, підлатавши дороги і запровадивши зручний графік громадського транспорту.

Те ж саме, і в освіті. Тут пропонуємозабезпечити за рахунок місцевого бюджету медогляд вчителів, потреби закладів дошкільної та початкової ланки (1-4 класи), загальної середньої освіти - на побутову хімію, частково - канцелярське приладдя, а також відновлення занедбаних шкільних спортивних і вуличних дитячих майданчиків. Окремий пункт – зізнаюсь, буквально вистражданий мною особисто - покращення якості освітлення ігрових, класних кімнат, з заміною застарілого обладнання на сучасне.

Гадаю, дуже важливим – і для дітей, і батьків, медиків - є врегулювання самої системи проходження профілактичного огляду дітей та учнів. Нам запропонували, щоб кожна дитина проходила його окремо, через тиждень після свого дня народження. Це зменшить навантаження на медпрацівників – при тому, що сам огляд стане якіснішим. Зникнуть довжелезні черги напередодні початку кожного навчального року. Є у нашій програмі й ноу-хау, а саме, запровадження спеціальної послуги - догляд у за дітьми 2 – 6- річного віку, батьки яких тимчасово відлучилися з якихось причин.

Дуже важливе на селі питання збільшення плати за паї. Саме його підіймали перед нами на зустрічах селяни Перемоги, Баничів, Будищ, Мацкового, Уздиці, Вікторового, Дунайця, Сутисок, Щебрів, Семенівки, Іониного, Некрасового, Полошок. І ми внесли відповідний пункт у програму. Вважаємо, орендарі можуть підняти розмір пайових відрахувань. Люди заслуговують на гідну відплату за свою землю. А ще пропонуємо зобов`язати аграрні фірми до надання своїм орендодавцям фінансової та правової допомогу в оформленні землі, оскільки це стосується і їхніх інтересів.

Зауважу що наведені програмні завдання будуть виконуватися, навіть якщо ми не виграємо у перегонах за посаду голови громади. Вони вже оформлені як звернення, і негайно ляжуть на письмовий стіл керівника громади тільки-но той приступить до виконання своїх повноважень. Будемо відстоювати інтереси наших виборців всіма доступними засобами!

Якщо зачепили тему звернень, то зазначу, що ми оформили окремим документом перелік пропозицій щодо розвитку масового спорту на Глухівщині. Це, вважаю, важливе питання. Саме масовий спорт є підгрунтям досягнень найвищих рівнів. А їх у глухівського спортивного активу вистачає не те що на своє тридцятитисячне містечко, а цілий мегаполіс. Тільки за роки незалежності з його середовища вийшло семеро майстрів спорту міжнародного класу, десятки призерів світових, європейських чемпіонатів. Водночас наша спортивна база, без перебільшень, перебуває у жалюгідному стані.

Ми й тут діяли за звичним алгоритмом: обговорювали проблему з майстрами, спортивними колективами, радилися з фахівцями, прораховували можливості, й у підсумку розробили окрему програму, що передбачає низку заходів, покликанихзабезпечити новий якісний рівень нашого спорту. Серед них – допомога у сертифікації аеродрому; облаштування спортивних майданчиків для звичайного та пляжного волейболу, повернення до ідеї,проваленої зусиллями деструктивної більшості депутатів у міській раді 2018 року, а саме - створити мультимайданчик у міському парку відпочинку, з нормальними санвузлами, освітленням, системою відеоспостереження; створення мережі вуличних тренажерів, подібних до встановлених на подвір’ї ЗОШ№3; внутрішній ремонт й утеплення спортивної зали стадіону, де розташована студіяPoleSportdance "Freedom”, регулярне преміювання глухівських спортсменів за високі досягнення, розміщення бігбордів з зображеннями висококласних глухівських спортсменів та багато чого іншого.

- Тут хочеш чи ні, а таки згадаєш Маяковського: "Я планов наших люблю громадьё, размаха шаги саженьи." Це часом не утопія?

Жодним чином! Разом з економістами все прорахували, й готові надати всі потрібні обгрунтування. Це зазначено й у зверненнях.

Знову скажу дещо про місцеву специфіку. На мою думку, зараз живемо в феодальному суспільстві, де людей принижують, недофінансовуючи освіту, медицину, молодь, спорт, інші сфери. Як це робиться? Дуже просто: величезні кошти просто вимиваються через житлово-комунальне господарство, фактично віддане приватним особам. Це ті самі добродії про яких йшлося вище, «присосані» до бюджету. Саме їхні інтереси відстоюють всілякі «міцні господарники» і «професіонали» з депутатськими мандатами в кишенях.

Свого часу, обіймаючи посаду депутата міської ради, я працював у профільній комісії з питань транспорту, зв'язку, ЖКГ і торговельного обслуговування. Там мав можливість детально ознайомитися зі схемами виведення з бюджету доволі значних сум. Ось вам приклад: дорожня розмітка – тільки за рахунок зменшення обсягів фарби, шляхом звуження, скорочення ліній (про якесь там додержання державних стандартів тут вже годі й говорити – зменшують у півтора рази) можна списати понад 30 тис. гривень за рік. А ще можна непогано «заробити», двічі обчислюючи сміття: взяти за вивезення відходів у підприємців, а потім приплюсувати ці – проплачені – обсяги до того що збирається в місті. Нехай за нього сплатить своїми грошима ще й пересічний глухівчанин! Тут, підозрюю, рахунок може вестися вже на сотні тисяч. А як вам півмільйона, що їх за один лише рік можна економити, помінявши тьмяні застарілі лампи вуличного освітлення на сучасні світлодіодні світильники. А десятки тисяч за зберігання комунального майна на складах приватного підприємця – при тому що у комунальників абсолютно безкоштовного місця для цього – хоч завались! Подібні приклади можу наводити без кінця. Там – вже навіть не десятки чи сотні тисяч – мільйони. Мільйони, які осідають у чиїхось широких кишенях.

Ви кажете про якусь утопію, що грошей на премії спортсменам або медогляди вчителям не вистачить? А як вам пропозиція припинити дерибан бюджетних коштів, який продовжується десятиліттями!

Чи під силу це «господарникам», навіть якщо вони дуже компетентні, досвідчені, розумні? Питання доволі риторичне. Ні для кого, в тому числі й у Глухові не секрет, що багато хто з них закриває очі на всілякі оборудки не з доброї волі, а тому що знаходиться «на гачку» у певних високих осіб.

Ви хочете бачити їх у депутатських кріслах? Якщо так – можете забути про нормальну медицину, культурні проекти, сучасні спортмайданчики та якісні тротуари. З ними вам тільки й залишиться втішатися усвідомленням, що наступного разу оберете, дійсно, справжніх господарів.

Між іншим саме ви, прості люди з Глухова, Баничів, Перемоги, Полошок, Семенівки й т. ін. є справжніми господарями ситуації.А «господарник», до речі, не що інше, ніж похідне від слова «Господар». Ви – господарі – повинні скерувати до своєї ради людей, які налаштовані працювати не для своїх гаманців, а блага громади. Яка, до речі, оперуватиме куди більшими фінансовими та матеріальними ресурсами, ніж колишні міська, районна чи сільська ради. Саме тому так рвуться до влади у громаді на цих виборах всілякі «досвідчені господарники й виробничники» та «прохвесіонали». А нам потрібні зовсім інші – не пов`язані з відмиванням бюджетних коштів, незалежні від всіляких «хазяїв життя» - такі, щоб добре пильнували гроші платників податків, наші гроші. Саме вони зібралися у нашій команді – команді партії «Сила і честь». Проголосуєте за неї – отримаєте і нові виробництва, і робочі місця, спортивні майданчики, безкоштовні медогляди.

Без Бога і справжнього господаря для людей можна створити хіба що великий хлів!



Поділитися в соціальних мережах:

Знайшли помилку у статті? Виділіть слово/кілька слів та натисніть Ctrl+Enter

Схожі новини