Новина з категорії: Статті

Куріння – шкідлива звичка

Сьогодні піде розмова про підступного ворога – тютюн. Усі знають про його шкідливий вплив на організм людини, а особливо – дитини та підлітка. Тож чому люди знають про шкідливість тютюну і все одно курять цигарки? Найчастіше буває так, що людина, одного разу затягнувшись сигаретним димом, назавжди залишаєшся його рабом. Недаремно здавна куріння називали викрадачем розуму і здоров’я. Чому ж людина починає курити? Однією з причин є цікавість. За даними соціологічних опитувань, курити заради цікавості починають 25% людей. Друга причина – наслідування дорослих. У сім’ях, де курять, курцями стають 50% дітей. У розповсюдженні цієї поганої звички прослідковується також примушування дітей до куріння з боку курців.

Причинами початку куріння у юнаків є прагнення наслідування дорослих, бути самостійним, проявляти силу, мужність. У дівчат куріння часто пов’язане з фліртуванням, прагненням до оригінальності, бажанням подобатися хлопцям. На запитання, чому дівчата почали курити, 60% відповіли, що це «красиво» і «модно», «курять тому, що хочуть подобатися», «хочу привернути до себе увагу». Найчастіше починають курити у компаніях. Є ще один факт, що обумовлює звичку до куріння, це специфічна дія нікотину на організм людини. Складові частини тютюнового диму всмоктуються в кров і розповсюджуються в організмі. Через 2-3 хвилини нікотин проникає в середину клітин головного мозку і ненадовго підвищує їхню активність. Однак через деякий час почуття припливу енергії та піднесеності зникає. А чи знаєте ви, що кожні 13 секунд у світі помирає 1 людина від куріння, за рік це становить 2 500 000 осіб. Кожна скручена сигарета коштує курцю 15 хвилин життя. Серед хворих на рак та різні його форми курці становлять 95%.

Ті, хто курить, у 10 разів частіше хворіють на виразку шлунку, у 13 разів-на стенокардію, у 12 разів частіше мають інфаркт міокарда. Хворих на туберкульоз серед курців удвічі більше, ніж тих, хто не курить. Кожен 7-й курець страждає звуженістю і непрохідністю судин, нерідко з ампутацією ніг. Рак нирок у курців зустрічається у 5 разів частіше. Серед хворих на рак гортані курці складають 80-95%, порожнини рота – 90%. Отже, потрібно пам’ятати, що запалена сигарета – це хімічна фабрика, що виробляє 1200 шкідливих речовин, у тому числі канцерогенів і 12 концерогенів. Куріння порівнюють із укусом отруйної змії з уповільненою дією. А найнебезпечнішою речовиною тютюнового диму є нікотин, який діє на судинно-рухливий центр мозку, включаючи спазми кровоносних судин, особливо шкідливо це проявляється на роботі серця. Недаремно кажуть, що одна крапля нікотину вбиває коня. Якщо говорити точно, то однієї краплі нікотину достатньо, щоб знищити 3 дорослих коней, коли вага кожного доходить до півтонни. У підлітка смерть може наступити відразу після того, як він викурить півпачки сигарет, оскільки в цілій пачці якраз одна смертельна доза нікотину. Тож чи варто витрачати своє життя і здоров’я на цю шкідливу та згубну звичку? Кожен для себе, звичайно, зробить висновок самостійно.

З нагоди Міжнародного дня боротьби з тютюнопалінням, який відзначається 31 травня, Глухівським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді 30 травня на базі вищого професійного училища проведена акція «Палінню скажемо –ні!», в рамках якої студенти училища проглянули відео ролики та прийняли участь у тренінгу з даної тематики.

Директор ГМЦСССДМ Бавикіна Віталіна

Поділитися в соціальних мережах:

Знайшли помилку у статті? Виділіть слово/кілька слів та натисніть Ctrl+Enter

Схожі новини