Новина з категорії: Статті

Ретельно сортуємо … і нещадно смітимо: що робити?

Можемо робити перші висновки щодо успішності запровадження у Глухові системи роздільного збирання сміття. Тут є дві новини: добра й погана. Почнемо з доброї. За інформацією підприємців, що надали контейнери для пластику, скла та бляшанок на майданчики з ТПВ, відсоток браку у нових ємностях фантастично малий – 2-3%. Для порівняння: у вітчизняних мегаполісах, де запроваджувалося сортування відходів, аналогічний показник перші півроку складав 25 – 40%. Отже треба визнати, що мешканці нашої громади у переважній більшості цілком сприймають нові ініціативи щодо благоустрою. Дані соціологічного опитування, проведеного громадським активістом Олександром МІРОШНИЧЕНКОМ, знайшли живе, наочне підтвердження.

Тепер про погане. При всій відкритості новим віянням ті ж самі глухівчани немилосердно запаскуджують території навколо майданчиків т. зв. непрофільним сміттям. Лише за п’ять днів минулого тижня біля кожного накопичилося по КАМАЗу різноманітного непотрібу: зрізаного віття, старих ящиків, будівельних залишків, і т. п.

А ще декілька днів тому біля багатоквартирного будинку по Києво – Московській, 38 почала функціонувати онлайн - камера БУЙКОВИХ, фіксуючи щодня «добродіїв», які складують поряд з контейнерами непрофільне сміття. Зафіксувала і «москвичик» з цілим причепом якогось, вибачте на слові, лайна. Отже, глухівчани, себто ми, являємо в одному обличчі законослухняних громадян, і, водночас – затятих порушників елементарних норм людського співіснування. Ми відкриті всім серцем до новацій, чистоти і, водночас – гидимо як мавпи. Звичайно, у потаємних куточках душі кожної людині співіснують Бог і диявол, спонукаючи на геть протилежне, але щоб настільки… В чому тут феномен та парадокс?
 
А ніякого немає феномена й парадокса. Просто треба створювати умови, щоб не демонструвалося таке «роздвоєння особистості»: виявляти порушників за допомогою засобів відеофіксації і піддавати адміністративним штрафам (ось тобі поповнення до небагатого бюджету громади) і поміркувати, що можна зробити корисного з «непрофілю» (підказка перша: органічні рештки придатні для компосту для власних потреб чи для продажу). Практика сортування твердих побутових відходів має вдосконалюватися.
 
Вл. інф.


Поділитися в соціальних мережах:

Знайшли помилку у статті? Виділіть слово/кілька слів та натисніть Ctrl+Enter

Схожі новини