Новина з категорії: Новини / Новини з відео

Аграрна партія провела в Сумах форум сільгоспвиробників (відео)

Як вижити аграріям та не допустити розпродажу землі, відродити село, створити нові робочі місця на переробних сільгосппідприємствах, захистити приватну власність і щоб була податкова стабільність – ці важливі питання стали ключовими під час Аграрного форуму в Сумах 5 липня, що піднімались лідером Аграрної партії Віталієм Скориком.

На цьому масштабному заході взяли участь представники всіх міст і районів Сумщини, делегати з Київщина та Полтавщини, депутати рад різних рівнів, громадські діячі, – форум аграріїв Сумщини став, без перебільшення, значимою подією громадсько-політичного життя регіону. Форум аграріїв Сумщини ставить перед собою головну мету — об’єднати людей, аби разом відстоювати інтереси аграрного виробництва, розвитку освіти, медицини та інших сфер. Щоб адміністративно-територіальна реформа працювала на людей, а не проти них, як це відбувається нині», — наголосив голова Аграрної партії України Віталій Скоцик під час прес-конференції у Сумах. За останні півтора роки роботи Аграрної партії це був уже 5-й форум у Сумській області і 124-й в Україні загалом. Щоразу такі заходи проявляють і сильні, і слабкі сторони регіонів. Зі слів Віталія Скоцика, на Сумщині 53% земель сільськогосподарського призначення – чорноземи.

Область - найбільший у країні виробник кукурудзи, третій виробник зернових та бобових, п'ятий виробник продукції сільського господарства. 20% територій – ліси. Тут найбільші поклади газу і нафти. Але за перший квартал року населення зменшилося майже на 3200 осіб, з них у пошуках кращої долі виїхало майже десять відсотків. «Із 17 маслозаводів в області працює 5. З 19 цукрових заводів - жоден. Складається враження, що Сумщина просто «доїдає» спадок Радянського Союзу. І проблема не в самій Сумщині, проблема в неефективності всієї державної влади. Якщо ми хочемо, щоб держава розвивалась, потрібно брати відповідальність на себе», - говорить голова Сумської обласної організації Аграрної партії Сергій Карпенко. Про перспективи використання земель державної власності виступив з трибуни директор станції луб’яних культур Ігор Маринченко. Він зазначив, що на рівні держави й по сьогодні не розроблене законодавство, яке б дозволило чітко й правильно зробити землю товаром, що до розпайованих земель на яких громадяни мають акти на землю не введені правила господарства коли с/х виробник може брати землю в оренду, а також не має чітко розробленої податкової системи.

Що стосується земель, які знаходяться в державній власності важко уявити, але може статися, що й сама держава позбудеться права власності на землю. Ще керманичами минулої влади вносилась пропозиція виставити на продаж 1 мл. га. земель державної власності, а це в першу чергу державні підприємства, дослідні та наукові господарства, інші підприємства аграрної сфери. Важко уявити розвиток аграрного сектору аграрної країни без аграрної науки. Є багато прикладів інших країн коли після роздержавлення земель країна втрачала вплив на аграрну науку та взагалі аграрний сектор. За 12 років у сусідній Польщі було виведено півмільйона гектар землі з державної власності, а вже з квітня місяця цього року було введено заборону на продаж-купівлю земель с/х призначення. Поляками на 5 років було прийнято мораторій на купівлю земель за винятком держземагенцій, тобто якщо треба продати землю то тільки державі, а потім держава надає ці землі в оренду. Основна причина чому держава піднімає питання приватизації земель та держпідприємств, зняття мораторію на продаж земель, а не розвиток аграрної науки та переробки с/х продукції - саме відсутність у законодавчих органах професіоналів-аграріїв, які готові робити свою справу не заради інтересів олігархів, а заради інтересів українців та держави в цілому. «На превеликий жаль, фінансування, яке отримує наша наука, не дозволяє нам у повній мірі весь науковий потенціал донести до аграрного сектору» - підкреслив Ігор Олексійович.

Крім Ігоря Маринченка на форумі були присутні члени парторганізації: секретар Глухівської міської організації «Аграрна партія України» Світлана Дудукова, Юрій Мохер, Сергій Коробченко, Валентина Глазова, Віктор Скопенко. Обговорення та шляхи вирішення нагальних тем проводилося у відкритому форматі «запитання-відповідь». Кожен бажаючий мав можливість задати питання або ж поділитися своїми міркуваннями щодо даної теми. На переконання Віталія Скоцика, в той час, коли в умовах загального падіння економіки саме аграрний сектор є одним із основних бюджетоутворюючих, дає найбільше валютних надходжень, відтак, стримує курс долара. За результатами 2016 року, сільськогосподарська галузь вироблятиме понад 40% ВВП держави. Та замість підтримувати і стимулювати агровиробників, влада практично забирає у них кошти.

Обмеження використання спеціального режиму ПДВ буквально «вимило» з галузі 20 мільярдів гривень обігових коштів. З 1 липня цього року спецрежим, який хоча б якось підтримував виробників, скасований повністю. Але найбільше занепокоєння, як у голови Аграрної партії України, керівника обласної парторганізації, аграрія Сергія Карпенка, так і у членів партії викликають наміри влади щодо продажу земель сільськогосподарського призначення.

Вл. інф.



Поділитися в соціальних мережах:

Знайшли помилку у статті? Виділіть слово/кілька слів та натисніть Ctrl+Enter

Схожі новини