« У Бабинім Яру палають сотні свіч…»
В історії нашого народу багато трагічних сторінок . Однією з них є Друга світова війна, яка обернулася низкою жахливих подій, незліченними людськими втратами та матеріальними збитками. Уже на світанку 22 червня 1941 року Київ бомбардувала німецька авіація, а 19 вересня місто було захоплено ворогом. Бабин Яр в Києві став місцем масових розстрілів окупантами мирного населення і радянських військовополонених, євреїв, циган, підпільників, членів Організації українських націоналістів та інших людей, що не схилили голови перед ворогом.М. Часницький продемонстрував слайди про Національний меморіал Катастрофи та Героїзму «Ядва-Шем» та Зал Пам'яті, які створені в 1953 році в Єрусалимі. Михайло Михайлович також розповів про людей, які були готові на самопожертву заради спасіння іншого. Їх називають Праведниками народів світу. Це високе звання дістали 23788 осіб, вихідців з 45 країн світу. На Глухівщині таке звання отримала Ганна Іванівна Гридіна за врятовані життя глухівчан – євреїв братів Плісецьких.
Н. Шубнікова доповнила виступи розповіддю про книги на цю тему, які є в Глухівській районній бібліотеці. Це документальна книга «Бабин Яр», яка написана автором – свідком трагедії ще в 1965 році, але видана тільки після розвалу Радянського Союзу. Про ці сумні події розкриваються в книгах І. Гутмана «Катастрофа и пам'ять», «Хрещатий Яр: Київ 1941- 1943» Д. Гуменної. Про тих глухівчан, хто пережив Голокост, праведників світу та України можна дізнатись з книги М. Часницького «Євреи. Глухов и Сумщина». Та злочин нацистських окупантів не залишились без покарання. Про це збірник «Київський процес: документи та матеріали».
Вечір – реквієм супроводжувався демонстрацією фільму про трагедію Бабиного Яру та вшануванням пам’яті жертв Голокосту хвилиною мовчання.
Поділитися в соціальних мережах:
Знайшли помилку у статті? Виділіть слово/кілька слів та натисніть Ctrl+Enter