Новина з категорії: Він та Вона

«Актуальні проблеми практичної психології»

Кафедра психології Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка вже третій рік поспіль проводить Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Актуальні проблеми практичної психології». Цьогоріч вона відбулася 10-11 листопада. Взяти участь у конференції зібралися викладачі університету, практичні психологи м.Глухова та Глухівського району, методисти відділу освіти, магістранти спеціальності «Психологія» та гостя з м.Києва. Жвавий інтерес викликала «інтелектуальна дуель» між проректором з наукової роботи та міжнародних зв’язків В. П. Зінченком та аспірантом Інституту психології ім. Г. С. Костюка НАПН України, асистентом кафедри психології нашого університету О. В. Зінченком, який презентував частинку майбутньої кандидатської дисертації, що стосується розвитку поняттєвого мислення в підлітковому віці.

На всі «каверзні» запитання аспірант дав достойну відповідь, на що Володимир Павлович пожартував, що здобувачу можна одразу видавати омріяний диплом кандидата психологічних наук. Цікавою і змістовною була доповідь гості з м. Київ кандидата психологічних наук, доцента кафедри практичної психології Національного педагогічного університету ім. М. П. Драгоманова І. В. Рашковської, присвячена конфліктам у молодшому шкільному віці. Ажіотаж викликала тема «Гендерні очікування як суттєва перешкода для реалізації жінок в галузі політики», представлена кандидатом психологічних наук, ст. викладачем кафедри психології ГНПУ ім. О. Довженка Т. М. Євменовою. Оскільки аудиторія була переважно жіночою, то проблема жінки лідерки в політиці зачепила за живе, бо на цій ниві, як відомо, домінують чоловіки. У другу половину дня відбувся науково-методичний семінар «Гімнастика мозку».

Кандидат психологічних наук, ст. викладач кафедри психології Глухівського НПУ ім. О. Довженка А. В. Журавель показала вправи для зняття стресу та емоційного напруження. Аудиторія залюбки виконувала запропоновані вправи, знімаючи втому після тривалого сидіння в статичній позі, позбуваючись можливих «зажимів», що не дають людині розслабитись. Другий день конференції присвячений тематичним майстер-класам. Психолог університету Ю. В. Рябко і студентка Владилена Шевцова (факультет філології та історії) презентували майстер-клас на тему «Основи критичного мислення», який тривав протягом шести годин. Як наслідок, учасники глибше усвідомили актуальність критичного мислення при вирішенні логічних завдань, обговоренні відеоматеріалів, вчилися розвивати його в груповій дискусії, в роботі з текстовою інформацією. Акцент робився на когнітивних (пізнавальних) викривленнях – особливостях нашого сприйняття та мислення, що в різних життєвих ситуаціях призводять до хибних умовиводів. На перспективу в грудні планується проведення тренінгу з «Основ критичного мислення і медіаграмотності». Другий майстер-клас провела Т. М. Євменова під назвою «Сімейна скриня».

Тут учасники досліджували родинні таємниці, можливість зрозуміти своє місце в історії стосунків поколінь. Протягом трьох годин вони вчилися говорити собі «ТАК», що допомагає краще відчувати себе, власні потреби, бажання та відрізняти їх від бажань та уявлень своїх рідних: матусь, татусів, бабусь та ін. Усе це дозволяє навчитись позбавлятись від внутрішнього напруження, «зажимів», встановлювати та відстоювати власні «кордони», комунікувати з рідними і коханими, не порушуючи психологічних меж.

Кафедра продовжуватиме започатковану традицію проведення науково-практичних конференцій. Тому запрошуємо до співпраці науковців та психологів-практиків.

Поділитися в соціальних мережах:

Знайшли помилку у статті? Виділіть слово/кілька слів та натисніть Ctrl+Enter

Схожі новини