Новость из категории: Спорт

20 липня – свято шахістів

 Міжнародний День шахів в шостий раз відзначається шаховою громадськістю міста Глухова. Шахи не тільки спорт, але й мистецтво, наука, активний і культурний відпочинок. Вишукані комбінації, серйозні амбіції, цілий світ хвилювань і прекрасних відчуттів захоплюють нас не менше ніж мелодійна чарівна музика. У шахах яскраво проявляється воля, фантазія, витримка.

Стефан Цвейг у «Шаховій новелі» назвав ці якості «особливою формою розумового обдарування» І, взагалі, немає нічого кращого у світі за цю прекрасну гру, яка найповніше втілює ідеал всесвітньої гармонії. Початки розвитку шахів у Глухові виходять із 50-х років, коли у міському Будинку піонерів збирались грати і діти і дорослі. Серед тих організаторів і «глухівських маестро» слід згадати М. І. Євтєєва, М. П. Гладіліна, О. А. Алдошина, Є. Т. Лазарєва, В. Д. Подобєдова …

У 60-і роки квітнув талант А. В. Ситника, гостро комбінаційного гравця, який ніби блискучим метеоритом ввірвався і залишив глибокий слід в історії глухівських шахів. У 70-і-80-і роки не можна обійти увагою 6-разового чемпіона Глухова А. С. Дзядика - лідера шахістів заводу « Електропанель». У 80-х роках шахову естафету ведучих перейняв талановитий шаховий педагог М. Й. Сегалов. Працюючи у ДЮСШ тренером, він проводив заняття серед дітей, використовуючи музичні паузи, (під своє музичне супроводження) за індивідуальною методикою, популяризував інші види спорту. Неодноразовий чемпіон міста, кандидат у майстри спорту він виховав цілу плеяду КМСів (Олег Ніколаєнко, Ярослав та Олександр Кельбаси, Сергій Сорока та інші), першорозрядників, які домінували у Сумській області значний час.

У 90-і 2000-і роки шахи у Глухові розвивались через дитячі осередки Будинку піонерів, школи мистецтв, ДЮСШ. У цей період з`явилось багато кваліфікованих шахістів, що ставали переможцями багатьох Міжнародних турнірів,була і залишається повна домінація дитячих шахів у Сумській області.

З періоду 1999 по 2006 роки у Глухові було проведено 8 Міжнародних шахових фестивалів, у яких гартувалась шахова юнь Глухова. Неможливо прорахувати скільки юних шахістів ставали переможцями і призерами Глухівських фестивалів і фестивалів в інших містах України,але особливий успіх випав тоді на долю юного Максима Никоненка, що став переможцем Одеського Міжнародного фестивалю, в якому брали участь 107 гравців із 7 країн. До речі, уже титулований Максим (КМС) вперше за всю історію глухівських шахів у 2013 році став чемпіоном області серед дорослих, а Андрій Карнаш повторив це досягнення. Останні 15 років позначилось подальшим розвитком і піднесенням глухівських шахів. Так, результативну гру показують школярі: Владислав Валюх (ЗОШ-№6), ТетянаАщаулова (ЗОШ-№6), Настя Кельбас (ЗОШ-№2), Ілля Масалітов (ЗОШ-№3). Серед дорослих у цьому році значно додав Олександр Малютін, виборовши не тільки звання чемпіона Глухова, а й 3-є місце у Міжнародному турнірі «Київська весна», досягнувши майже майстерського рейтингу. Впевнено до звання «майстер» крокує Ярослав Кельбас (молодший), граючи у престижних турнірах і завойовуючи високі місця. Приємно, що у Глухівському педуніверситеті працює секція шахів, якою фахово керує доцент Вадим Шелудько.

До 20 чоловіків, кому за 50 –висококвалікованих шахістів систематично відвідують міський терцентр, беручи участь у турнірах. Серед фаворитів виділяються Михайло Сегалов, Володимир Кузнєцов, Віктор Бірюков, Олексій Бубнов, Олексій Ковальов, Юрій Шемшученко. Окремо слід виділити ветерана глухівських шахів Леоніда Дмитровича Подобєдова, який перебуваючи у поважному віці веде гурток у школі-інтернаті і своїм прикладом надихає молоде покоління. Фахово готують шахістів і подружжя тренерів ДЮСШ

Олександр і Тетяна Кельбаси, продовжуючи славну історію розвитку шахів на Глухівщині. Успіхам глухівських шахістів сприяє начальник відділу молоді і спорту Глухівської міської ради М. Г. Плотницький та багаточисельні спонсори, за що їм велика шана і вдячність. Щирі вітання шахістам і уболівальникам з нагоди Міжнародного дня шахів!

Андрій СТЕГНО

Поделиться в соцсетях:

Нашли ошибку в статье ? Выделите слово/несколько слов и нажмите Ctrl+Enter

Похожие новости